||
B

BRITANNIA ANS951 401 641

Udlejning
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
c/o Botten Eiendom AS 6650 SURNADAL, Norge

BRITANNIA ANS

Lukket 15. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 15. aug. 2023
Type
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
682.436
NOK
Årsresultat 2020
-835.309
NOK
Samlet egenkapital 2020
-18.736.658
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Lukket
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-
Bestyrelsesmedlem-

Andre

NavnRolleAktier
B
BDT VIKEN AS
Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
682.436
Samlet årsresultat
-835.309
Samlede aktiver
25.700.069
Samlet gæld
44.436.727
Samlet egenkapital
-18.736.658

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
682.436
Samlede driftsomkostninger
1.531.915
Driftsresultat
-849.479
Finansielle indtægter/omkostninger
14.170
Resultat før skat
-835.309
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-835.309

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
25.559.087
Samlede omsætningsaktiver
140.982
Samlede aktiver
25.700.069
Kortfristet gæld
2.694.215
Langfristet gæld
41.742.512
Samlet gæld
44.436.727
Indskudt kapital
0
Overført overskud
-18.736.658
Samlet egenkapital
-18.736.658
Samlet egenkapital og gæld
25.700.069

Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt