||
B

BOTTEN EIENDOM AS910 754 106

Udlejning
Aktieselskab
6650 SURNADAL, Norge

BOTTEN EIENDOM AS

Lukket 7. september 2024, Mangler obligatorisk revisor
Investering i-, drift og utleie av fast eiendom, samt salg av administrative tjenester.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 19. feb. 1995 til 7. sep. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
367.758
NOK
Årsresultat 2020
-5.677.951
NOK
Samlet egenkapital 2020
-28.561.501
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
367.758
Samlet årsresultat
-5.677.951
Samlede aktiver
4.660.767
Samlet gæld
33.222.268
Samlet egenkapital
-28.561.501

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
367.758
Samlede driftsomkostninger
5.804.381
Driftsresultat
-5.436.623
Finansielle indtægter/omkostninger
-241.328
Resultat før skat
-5.677.951
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-5.677.951

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
4.489.322
Samlede omsætningsaktiver
171.445
Samlede aktiver
4.660.767
Kortfristet gæld
20.308.017
Langfristet gæld
12.914.251
Samlet gæld
33.222.268
Indskudt kapital
2.020.000
Overført overskud
-30.581.501
Samlet egenkapital
-28.561.501
Samlet egenkapital og gæld
4.660.767

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt