||
T

THORLEIF SUNDE EIENDOM AS921 845 650

Anden fast ejendom
Aktieselskab
Olav Selvaags plass 5 0252 OSLO, Norge

THORLEIF SUNDE EIENDOM AS

I drift
Investering i og forvaltning av fast eiendom, investering i aksjer og andeler og alt som herved står i forbindelse
Investering i og forvaltning av fast eiendom. Investering i aksjer og andeler.

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
År siden stiftelse
8 år
siden 6. dec. 2018
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
1.000
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Årsresultat 2024
4.759.092
NOK
Samlet egenkapital 2024
22.660.687
NOK
Sidst opdateret: 23. dec. 2025

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør
69.48 %
indirekte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
69.48 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-

Andre

NavnRolleAktier
Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Administrerende direktør, Bestyrelsesformand
69.48 %
indirekte
-
30.52 %
indirekte
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
T
THORLEIF SUNDE AKSJESELSKAP
Ordinære aktier
1.000
100 %

Aktier ejet af THORLEIF SUNDE EIENDOM AS

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
O
OSLO OPPORTUNITY II AS
A-aktier
3.216.668
0.67 %
O
OSLO AIRPORT CITY AS
NO0012727264
360.000
0.43 %
T
TRONDHEIM AREAL INVEST AS
A-aktier
3.253
0.33 %
P
PUBLIC PROPERTY INVEST ASA
Lukket
NO0013178616
236.600
0.11 %
B
BEWI INVEST ASA
NO0010360175
150.000
0.04 %
S
SELVAAG BOLIG ASA
NO0010612450
33.000
0.04 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2024: NOK 0
    Driftsresultat 2024: NOK -62.401
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År2024202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
0
Samlet årsresultat
4.759.092
-289.979
-944.940
2.411.138
Samlede aktiver
24.168.180
19.447.623
19.729.677
26.675.594
Samlet gæld
1.507.494
46.028
38.103
6.039.080
Samlet egenkapital
22.660.687
19.401.595
19.691.574
20.636.514

R&T

År2024202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
0
Samlede driftsomkostninger
60.807
64.842
58.019
56.561
Driftsresultat
-60.807
-64.842
-58.019
-56.561
Finansielle indtægter/omkostninger
4.819.899
-225.137
-878.021
2.458.798
Resultat før skat
4.759.092
-289.979
-936.040
2.402.238
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
0
8.900
-8.900
Samlet årsresultat
4.759.092
-289.979
-944.940
2.411.138

Balanceoversigt

År2024202320222021
Samlede anlægsaktiver
8.467.869
7.944.308
10.284.516
8.424.132
Samlede omsætningsaktiver
15.700.311
11.503.315
9.445.161
18.251.462
Samlede aktiver
24.168.180
19.447.623
19.729.677
26.675.594
Kortfristet gæld
1.507.494
46.028
38.103
6.039.080
Langfristet gæld
0
0
0
0
Samlet gæld
1.507.494
46.028
38.103
6.039.080
Indskudt kapital
19.401.595
19.401.595
19.691.574
20.636.514
Overført overskud
3.259.092
0
0
0
Samlet egenkapital
22.660.687
19.401.595
19.691.574
20.636.514
Samlet egenkapital og gæld
24.168.180
19.447.623
19.729.677
26.675.594

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.32
Industrigruppe
Ejendomsforvaltning
68.320
Industrigruppe
Ejendomsforvaltning