Roller
Ledning
| Namn | Roll | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Aktier |
|---|---|---|---|---|
| Verkställande direktör | - | 43 717 875 | 100 % direkt | |
| Verkställande direktör | 64 030 104 | 11 824 748 | 17.41 % indirekt | |
| Verkställande direktör | 172 516 676 | 32 044 375 | 17.41 % indirekt |
Styrelseposter
| Namn | Roll | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Aktier |
|---|---|---|---|---|
| Ordförande | - | 43 717 875 | 100 % direkt | |
| Ordförande | - | 32 381 633 | 100 % indirekt | |
| Ordförande | - | 21 102 105 | 100 % indirekt | |
| Ordförande | 21 200 | 1 161 621 | 50 % indirekt | |
| Styrelseledamot | - | 10 250 767 | 33.33 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 521 024 | 2 578 977 | 21.18 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 13 644 166 | 17 933 344 | 21.18 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 2 682 880 | 4 995 673 | 21.18 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 3 758 592 | 2 364 897 | 21.18 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 2 682 875 | 6 784 014 | 21.18 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 2 689 089 | 2 907 173 | 21.18 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 6 771 105 | 12 405 851 | 21.18 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 4 509 788 | −4 036 585 | 20.1 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 117 225 435 | 21 838 923 | 17.41 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 23 737 005 | 104 337 558 | 17.41 % indirekt | |
| Ordförande | 41 285 786 | 8 249 961 | 17.41 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 64 030 104 | 11 824 748 | 17.41 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 172 516 676 | 32 044 375 | 17.41 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 73 468 404 | 15 082 747 | 17.41 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 236 967 064 | 58 866 343 | 17.41 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 2 025 223 | 10 014 034 | 10.59 % indirekt | |
| Ordförande | 671 100 | 8 726 044 | 7.46 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 1 396 501 | −3 268 458 | 7.46 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 2 730 148 | 265 074 | 5 % indirekt | |
| Styrelseledamot | - | - | 5 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 8 413 698 | 186 819 | 3.62 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 18 365 410 | 30 000 | 2.67 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 18 189 881 | 2 650 851 | 2.67 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 12 961 606 | 854 082 | 2.67 % indirekt | |
| Ordförande | 29 803 525 | 43 880 687 | 2.67 % indirekt | |
B Stängt | Styrelseledamot | 95 700 | −142 823 | 2.67 % indirekt |
| Styrelseledamot | 124 221 | 14 633 575 | 2.67 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 43 245 224 | 2 328 229 | 2.67 % indirekt | |
| Ordförande | 14 012 871 | 145 132 077 | 2.67 % indirekt | |
T Stängt | Styrelseledamot | - | −1 056 912 | - |
Senast uppdaterad: 13 juli 2026
Relaterade branscher
4Direkta relationer
5- JTVMS EIENDOM AS, VMS PORSGRUNN AS, VMS EIENDOM INVEST AS, FOKSERØD INVESTERINGSSELSKAP AS, PORSGRUNN EIENDOM AS, SANDOSVEIEN 1 AS, VMS OPERATIONS AS, VMS TRONDHEIM AS, VMS FINNMARK AS, VMS TROMSØ AS, ÅRØDALEN INVEST AS, MOØYANE AS, VMS MØRE OG ROMSDAL AS, VMS HORDALAND AS, KFJ CAPITAL AS, TERMINALEN 1 B AS
- FJ
Frode Johansen1954
VMS EIENDOM AS, VMS PORSGRUNN AS, VMS EIENDOM INVEST AS, FOKSERØD INVESTERINGSSELSKAP AS, PORSGRUNN EIENDOM AS, SANDOSVEIEN 1 AS, VMS OPERATIONS AS, VMS TRONDHEIM AS, VMS FINNMARK AS, VMS TROMSØ AS, ÅRØDALEN INVEST AS, VMS MØRE OG ROMSDAL AS, VMS HORDALAND AS, KFJ CAPITAL AS, TERMINALEN 1 B AS - SO
Sven Ole Frønes1970
VMS EIENDOM AS, VMS PORSGRUNN AS, VMS EIENDOM INVEST AS, FOKSERØD INVESTERINGSSELSKAP AS, PORSGRUNN EIENDOM AS, SANDOSVEIEN 1 AS, VMS OPERATIONS AS, VMS TRONDHEIM AS, VMS FINNMARK AS, VMS TROMSØ AS, ÅRØDALEN INVEST AS, VMS MØRE OG ROMSDAL AS, VMS HORDALAND AS, KFJ CAPITAL AS, TERMINALEN 1 B AS
Aktier ägda av Espen-Andre Kråkemo
| Namn | Aktieklass | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Dela |
|---|---|---|---|---|
Ordinære aksjer | 0 | 43 717 875 | 100 % direkt | |
0 | 32 381 633 | 100 % indirekt | ||
0 | 21 102 105 | 100 % indirekt | ||
21 200 | 1 161 621 | 50 % indirekt | ||
0 | 10 250 767 | 33.33 % indirekt | ||
521 024 | 2 578 977 | 21.18 % indirekt | ||
13 644 166 | 17 933 344 | 21.18 % indirekt | ||
2 682 880 | 4 995 673 | 21.18 % indirekt | ||
3 758 592 | 2 364 897 | 21.18 % indirekt | ||
2 682 875 | 6 784 014 | 21.18 % indirekt | ||
2 689 089 | 2 907 173 | 21.18 % indirekt | ||
6 771 105 | 12 405 851 | 21.18 % indirekt | ||
4 509 788 | −4 036 585 | 20.1 % indirekt | ||
117 225 435 | 21 838 923 | 17.41 % indirekt | ||
23 737 005 | 104 337 558 | 17.41 % indirekt | ||
236 967 064 | 58 866 343 | 17.41 % indirekt | ||
41 285 786 | 8 249 961 | 17.41 % indirekt | ||
64 030 104 | 11 824 748 | 17.41 % indirekt | ||
73 468 404 | 15 082 747 | 17.41 % indirekt | ||
172 516 676 | 32 044 375 | 17.41 % indirekt | ||
0 | 0 | 11.11 % indirekt | ||
2 025 223 | 10 014 034 | 10.59 % indirekt | ||
671 100 | 8 726 044 | 7.46 % indirekt | ||
1 396 501 | −3 268 458 | 7.46 % indirekt | ||
2 730 148 | 265 074 | 5 % indirekt | ||
0 | 0 | 5 % indirekt | ||
84 200 168 | 4 823 967 | 3.73 % indirekt | ||
0 | −627 833 | 3.73 % indirekt | ||
0 | −73 279 | 3.73 % indirekt | ||
8 413 698 | 186 819 | 3.62 % indirekt | ||
18 365 410 | 30 000 | 2.67 % indirekt | ||
18 189 881 | 2 650 851 | 2.67 % indirekt | ||
12 961 606 | 854 082 | 2.67 % indirekt | ||
29 803 525 | 43 880 687 | 2.67 % indirekt | ||
B Stängt | 95 700 | −142 823 | 2.67 % indirekt | |
124 221 | 14 633 575 | 2.67 % indirekt | ||
43 245 224 | 2 328 229 | 2.67 % indirekt | ||
14 012 871 | 145 132 077 | 2.67 % indirekt | ||
2 299 573 | 6 750 789 | 2.17 % indirekt | ||
E Under likvidation | 63 488 735 | 27 383 259 | 1.6 % indirekt | |
E Under likvidation | 3 000 000 | 72 500 000 | 1.6 % indirekt | |
E Under likvidation | 1 683 993 | −2 346 972 | 1.6 % indirekt | |
E Under likvidation | 0 | −338 872 | 1.6 % indirekt |
Begränsat till direkta ägarpositioner på 0,5 % eller mer.
Senast uppdaterad: 30 okt. 2026