KAMERAT TOFTELAND AS
Operating
Import og salg av heltregulver og liknende, samt vedlikehold og
overflatebehandling av disse. Foreretaket vil også drive
kursvirksomhet, i hovesdak innenfor førstehjelp. Foretaket kan også
delta i andre selskaper gjennom kjøp av aksjer eller andre andeler.
Kursvirksomhet innen arbeid i høyden, fallsikring og førstehjelp.
Kontrollør av fallsikrings- og klatreutstyr. Overflatebehandling,
renovering og vedlikehold av tregulver. Frilanseoppdrag innen
sceneteknikk, og som koordinator/tekniker på TV produksjon. Scenekunst
- Arrangør av mindre event/DJ, samt konfransieroppdrag.
Organisasjon
- Daglig leder
- ST
- Styreleder
- ST
- År siden etablering
- 19 år
- siden 7. juni 2007
- Type
- Aksjeselskap
- MVA-registrert
- Ja
- Antall ansatte
- 0
Eierskap
- Antall aksjer og aksjeklasser
- 400
- 1 aksjeklasse
- Totalt antall aksjonærer
- 1
- person
Økonomi
- Sum driftsinntekter 2025
- 1 274 240
- NOK
- Årsresultat 2025
- 228 358
- NOK
- Sum egenkapital 2025
- 522 514
- NOK
Sist oppdatert: 15. sep. 2026
Ledelse
Administrasjon og ledelse
| Navn | Rolle | Aksjer |
|---|---|---|
ST | Daglig leder/administrerende direktør | 100 % direkte |
Styre
| Navn | Rolle | Aksjer |
|---|---|---|
ST | Styreleder | 100 % direkte |
KT 1981 | Varamedlem | - |
Topp 10 individuelle eiere
| Navn | Rolle | Aksjer |
|---|---|---|
ST | Daglig leder/administrerende direktør, Styreleder | 100 % direkte |
Sist oppdatert: 13. apr. 2023
Eierskap
Organisasjonens eiere
| Navn | Aksjeklasser | Totalt antall aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
ST | Ordinære aksjer | 400 | 100 % |
Sist oppdatert: 25. sep. 2026
Økonomi
i NOK
Oppsummering
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Sum driftsinntekter | 1 274 240 | 777 402 | 490 260 | 321 688 | 670 159 |
Årsresultat | 228 358 | −44 248 | −39 175 | 22 068 | 181 198 |
Sum eiendeler | 1 278 808 | 1 165 557 | 1 116 166 | 1 072 937 | 1 099 151 |
Sum gjeld | 756 294 | 871 402 | 777 763 | 695 358 | 743 641 |
Sum egenkapital | 522 514 | 294 155 | 338 403 | 377 578 | 355 510 |
Driftsregnskap
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Sum driftsinntekter | 1 274 240 | 777 402 | 490 260 | 321 688 | 670 159 |
Sum driftskostnader | 956 388 | 773 981 | 526 925 | 302 552 | 484 842 |
Driftsresultat | 317 852 | 3 421 | −36 665 | 19 136 | 185 317 |
Finansutgifter/inntekter | −38 580 | −47 669 | −328 | −213 | −33 |
Resultat før skatt | 279 272 | −44 248 | −36 993 | 18 923 | 185 284 |
Sum skatt og ekstraordinære inntekter/utgifter | 50 914 | 0 | 2 182 | −3 145 | 4 086 |
Årsresultat | 228 358 | −44 248 | −39 175 | 22 068 | 181 198 |
Balanse
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Sum anleggsmidler | 684 466 | 706 049 | 725 908 | 746 962 | 768 015 |
Sum omløpsmidler | 594 342 | 459 508 | 390 258 | 325 975 | 331 136 |
Sum eiendeler | 1 278 808 | 1 165 557 | 1 116 166 | 1 072 937 | 1 099 151 |
Kortsiktig gjeld | 161 570 | 267 014 | 148 246 | 65 841 | 114 124 |
Langsiktig gjeld | 594 724 | 604 388 | 629 517 | 629 517 | 629 517 |
Sum gjeld | 756 294 | 871 402 | 777 763 | 695 358 | 743 641 |
Innskutt egenkapital | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 | 404 000 |
Opptjent egenkapital | 118 514 | −109 845 | −65 597 | −26 422 | −48 490 |
Sum egenkapital | 522 514 | 294 155 | 338 403 | 377 578 | 355 510 |
Sum egenkapital og gjeld | 1 278 808 | 1 165 557 | 1 116 166 | 1 072 936 | 1 099 151 |
Klassifisering
21st selskapsklassifisering
BETA
Lite selskap
Organisasjonstype
Aksjeselskap
Institusjonell sektorklassifisering
INNL
Innenlandske sektorer
A_IKKE-FIN
Ikke-finansielle foretak
2100
Private aksjeselskaper mv.
Standard industriklassifisering