SCALA EIENDOM ÅLESUND AS
Suljettu 20. marraskuuta 2024, Vapaaehtoinen selvitystila
Eie, drive og selge fast eiendom, samt annen relevant investering.
Eiendomsdrift.
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- SS
Signy Starheim1960
- Toiminta-aika
- 10 vuotta
- - 7. loka 2014 – 20. marras 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Vuositulos 2023
- −1 805
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2023
- 120 814
- NOK
Viimeksi päivitetty: 23. syys 2024
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SS 1960 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
HS | Hallituksen jäsen | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 788 743 |
Vuositulos yhteensä | −1 805 | 524 052 |
Vastaavat yhteensä | 373 218 | 811 347 |
Velat yhteensä | 252 404 | 438 728 |
Oma pääoma yhteensä | 120 814 | 372 618 |
T&T
| Vuosi | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 788 743 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 241 | 74 273 |
Liiketulos | −241 | 714 470 |
Rahoitustuotot/-kulut | −1 617 | −42 609 |
Tulos ennen veroja | −1 858 | 671 861 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −53 | 147 809 |
Vuositulos yhteensä | −1 805 | 524 052 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 360 053 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 13 165 | 811 347 |
Vastaavat yhteensä | 373 218 | 811 347 |
Lyhytaikainen velka | 250 000 | 438 728 |
Pitkäaikainen velka | 2 404 | 0 |
Velat yhteensä | 252 404 | 438 728 |
Sijoitettu pääoma | 50 000 | 50 000 |
Kertyneet voittovarat | 70 814 | 322 618 |
Oma pääoma yhteensä | 120 814 | 372 618 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 373 218 | 811 347 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta