TO M&M AS
Toiminnassa
Vaktmestertjenester og utleie av utstyr.
Vaktmestertjenester og renhold. Utleie av diverse utstyr.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- TV
Terje Vognild1976
- Vuosia perustamisesta
- 5 vuotta
- alkaen 6. loka 2021
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 6
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 10 880 843
- NOK
- Vuositulos 2025
- 710 382
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 528 368
- NOK
Viimeksi päivitetty: 21. syys 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TV 1976 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MS | - | 50 % suoraan |
VT 1976 | - | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 9. elo 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
MS | Tavalliset osakkeet | 15 | 50 % |
VT 1976 | Tavalliset osakkeet | 15 | 50 % |
Osakkeet omistaa TO M&M AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 136 | < 0.01 % | |
| Tavalliset osakkeet | 76 | < 0.01 % | |
| Tavalliset osakkeet | 20 | < 0.01 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 10 880 843 | 11 541 508 | 7 393 920 | 1 507 470 | 224 012 |
Vuositulos yhteensä | 710 382 | −363 583 | 118 873 | 179 039 | 84 228 |
Vastaavat yhteensä | 1 617 151 | 1 869 726 | 2 557 458 | 603 142 | 167 146 |
Velat yhteensä | 1 088 783 | 1 826 740 | 2 150 891 | 315 446 | 58 489 |
Oma pääoma yhteensä | 528 368 | 42 986 | 406 569 | 287 697 | 108 658 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 10 880 843 | 11 541 508 | 7 393 920 | 1 507 470 | 224 012 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 10 083 621 | 11 920 098 | 7 207 713 | 1 328 451 | 139 784 |
Liiketulos | 797 222 | −378 590 | 186 207 | 179 019 | 84 228 |
Rahoitustuotot/-kulut | 10 344 | 30 447 | 787 | 20 | 0 |
Tulos ennen veroja | 807 566 | −348 143 | 186 994 | 179 039 | 84 228 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 97 184 | 15 440 | 68 121 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 710 382 | −363 583 | 118 873 | 179 039 | 84 228 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 825 629 | 885 215 | 45 306 | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 791 522 | 984 511 | 2 512 152 | 603 142 | 167 146 |
Vastaavat yhteensä | 1 617 151 | 1 869 726 | 2 557 458 | 603 142 | 167 146 |
Lyhytaikainen velka | 897 135 | 1 633 038 | 2 148 985 | 315 446 | 58 489 |
Pitkäaikainen velka | 191 648 | 193 702 | 1 906 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 1 088 783 | 1 826 740 | 2 150 891 | 315 446 | 58 489 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
Kertyneet voittovarat | 498 368 | 12 986 | 376 569 | 257 697 | 84 228 |
Oma pääoma yhteensä | 528 368 | 42 986 | 406 569 | 287 697 | 108 658 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 617 151 | 1 869 726 | 2 557 460 | 603 143 | 167 147 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit