FANA GRUPPEN AS
Toiminnassa
Eiendomsutvikling med kjøp, salg, drift og utleie av eiendom og det
som står i forbindelse med dette, samt deltagelse i andre selskaper.
Investering, drift og utleie av fast eiendom.
Avainsanat
foodbeveragestobacco products
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- CL
Cato Larsen1971
- Hallituksen puheenjohtaja
- CL
Cato Larsen1971
- Vuosia perustamisesta
- 17 vuotta
- alkaen 30. syys 2009
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 2 960
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- 25 000
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 7 339 129
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
CL 1971 | Managing Director/CEO | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
CL 1971 | Chairman | 100 % suoraan |
CT | Board Member | - |
ML 2001 | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
CL 1971 | Managing Director/CEO, Chairman | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
CL 1971 | Tavalliset osakkeet | 2 960 | 100 % |
Osakkeet omistaa FANA GRUPPEN AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −48 126Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 25 000 | 20 139 | 1 221 854 | 402 887 | 4 282 885 |
Vastaavat yhteensä | 16 944 831 | 10 564 766 | 12 076 483 | 13 657 515 | 16 257 867 |
Velat yhteensä | 9 605 702 | 3 169 732 | 3 361 587 | 6 164 474 | 3 967 713 |
Oma pääoma yhteensä | 7 339 129 | 7 395 034 | 8 714 895 | 7 493 041 | 12 290 154 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 48 126 | 87 554 | 50 837 | 24 286 | 60 927 |
Liiketulos | −48 126 | −87 554 | −50 837 | −24 286 | −60 927 |
Rahoitustuotot/-kulut | 73 126 | 107 692 | 1 272 691 | 427 173 | 4 343 812 |
Tulos ennen veroja | 25 000 | 20 139 | 1 221 854 | 402 887 | 4 282 885 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 25 000 | 20 139 | 1 221 854 | 402 887 | 4 282 885 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 16 802 185 | 6 710 000 | 6 710 000 | 6 710 000 | 6 710 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 142 646 | 3 854 766 | 5 366 483 | 6 947 515 | 9 547 867 |
Vastaavat yhteensä | 16 944 831 | 10 564 766 | 12 076 483 | 13 657 515 | 16 257 867 |
Lyhytaikainen velka | 9 605 702 | 3 169 732 | 3 361 587 | 6 164 474 | 3 967 713 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 9 605 702 | 3 169 732 | 3 361 587 | 6 164 474 | 3 967 713 |
Sijoitettu pääoma | 3 034 000 | 3 034 000 | 3 034 000 | 3 034 000 | 3 034 000 |
Kertyneet voittovarat | 4 305 129 | 4 361 034 | 5 680 895 | 4 459 041 | 9 256 154 |
Oma pääoma yhteensä | 7 339 129 | 7 395 034 | 8 714 895 | 7 493 041 | 12 290 154 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 16 944 831 | 10 564 766 | 12 076 482 | 13 657 515 | 16 257 867 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles
47
Toiminta
Retail trade, except of motor vehicles and motorcycles
47.8
Pääasiallinen toimialaryhmä
Retail sale via stalls and markets
47.81
Teollisuusryhmä
Retail sale via stalls and markets of food, beverages and tobacco products
47.810
Teollisuusryhmä
Retail sale via stalls and markets of food, beverages and tobacco products