SK UTBYGGING AS
Suljettu 4. joulukuuta 2023, Vapaaehtoinen selvitystila
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- TS
Torbjørn Sotberg1959
- Toiminta-aika
- 4 vuotta
- - 19. marras 2019 – 4. joulu 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 285 249
- NOK
- Vuositulos 2022
- −266 633
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 921 426
- NOK
Viimeksi päivitetty: 17. loka 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TS 1959 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
PE | Yhteyshenkilö | - |
PD | Hallituksen jäsen | - |
HM | Hallituksen jäsen | - |
GR 1969 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 285 249 |
Vuositulos yhteensä | −266 633 |
Vastaavat yhteensä | 51 416 103 |
Velat yhteensä | 50 494 677 |
Oma pääoma yhteensä | 921 426 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 285 249 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 188 147 |
Liiketulos | 97 102 |
Rahoitustuotot/-kulut | −438 938 |
Tulos ennen veroja | −341 837 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −75 204 |
Vuositulos yhteensä | −266 633 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 19 188 399 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 32 227 704 |
Vastaavat yhteensä | 51 416 103 |
Lyhytaikainen velka | 4 060 657 |
Pitkäaikainen velka | 46 434 020 |
Velat yhteensä | 50 494 677 |
Sijoitettu pääoma | 1 188 059 |
Kertyneet voittovarat | −266 633 |
Oma pääoma yhteensä | 921 426 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 51 416 103 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta