SIEM DAY AS
Suljettu 4. elokuuta 2026
Drift av og eierskap i offshorefartøyer,
shippingvirksomhet, entreprenørvirksomhet, samt hva som står i
forbindelse med de nevnte aktivitetsområder, herunder deltakelse i
andre selskaper gjennom eierskap, lån eller lignende engasjement.
Avainsanat
crude oilnatural gasassemblydisassemblyinspectionrepairmaintenance (irm)insulationsurface treatmentscaffolding (iso)heatingventilationair conditioning (hvac)seabedcontrol cablesrisersflow pipesfloating tankersfpsodiving operationsunderwater exploration (rov)pipescablesengineeringproject activitiesliquefactionregasificationfirefighting
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- GP
Glenn Pettersen1981
- Toiminta-aika
- 8 vuotta
- - 2. tammi 2018 – 4. elo 2026
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 58 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 7 714 112
- NOK
- Vuositulos 2025
- 1 802 653
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 6 982 592
- NOK
Viimeksi päivitetty: 7. heinä 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GP 1981 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
AJ | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 8. heinä 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
S | Tavalliset osakkeet | 58 300 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 0Liiketulos 2024: NOK −53 683Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 7 714 112 | 0 | 3 535 858 | 23 735 026 | 9 667 293 |
Vuositulos yhteensä | 1 802 653 | 232 802 | −238 680 | 6 634 089 | −3 334 423 |
Vastaavat yhteensä | 9 731 347 | 14 744 940 | 14 154 861 | 15 395 763 | 52 985 221 |
Velat yhteensä | 2 748 755 | 1 203 840 | 846 563 | 1 848 785 | 30 944 959 |
Oma pääoma yhteensä | 6 982 592 | 13 541 100 | 13 308 298 | 13 546 978 | 22 040 262 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 7 714 112 | 0 | 3 535 858 | 23 735 026 | 9 667 293 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 7 351 605 | −613 342 | 4 116 491 | 15 701 834 | 12 358 240 |
Liiketulos | 362 507 | 613 342 | −580 632 | 8 033 192 | −2 690 947 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 647 535 | −23 263 | 373 110 | −588 906 | −643 476 |
Tulos ennen veroja | 2 010 041 | 590 079 | −207 523 | 7 444 286 | −3 334 423 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 207 388 | 357 277 | 31 157 | 810 197 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 1 802 653 | 232 802 | −238 680 | 6 634 089 | −3 334 423 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 6 828 544 | 14 023 928 | 8 748 318 | 7 529 716 | 49 004 850 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 902 802 | 721 012 | 5 406 544 | 7 866 047 | 3 980 371 |
Vastaavat yhteensä | 9 731 347 | 14 744 940 | 14 154 861 | 15 395 763 | 52 985 221 |
Lyhytaikainen velka | 1 342 734 | 5 208 | 5 208 | 1 038 587 | 1 675 185 |
Pitkäaikainen velka | 1 406 020 | 1 198 632 | 841 355 | 810 198 | 29 269 775 |
Velat yhteensä | 2 748 755 | 1 203 840 | 846 563 | 1 848 785 | 30 944 959 |
Sijoitettu pääoma | 5 515 079 | 13 876 240 | 13 876 240 | 13 876 240 | 29 003 613 |
Kertyneet voittovarat | 1 467 513 | −335 140 | −567 942 | −329 262 | −6 963 351 |
Oma pääoma yhteensä | 6 982 592 | 13 541 100 | 13 308 298 | 13 546 978 | 22 040 262 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 9 731 347 | 14 744 940 | 14 154 861 | 15 395 763 | 52 985 221 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
B
Pääasiallinen toimiala-alue
Kaivostoiminta ja louhinta
09
Toiminta
Kaivostoimintaa palveleva toiminta
09.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Raakaöljyn ja maakaasun tuotantoa palveleva toiminta
09.10
Teollisuusryhmä
Raakaöljyn ja maakaasun tuotantoa palveleva toiminta
09.109
Teollisuusryhmä
Muut raakaöljyn ja maakaasun louhintaan liittyvät palvelut