STIFTELSEN SHALAM
Toiminnassa
Felles kristens hjelpearbeid for stoffmisbrukere.
Avainsanat
growth businesseslabor cooperatives
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- VG
Vidar Gundersen1965
- Hallituksen puheenjohtaja
- BV
Bjørn Voreland1956
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 12. maalis 1995
- Tyyppi
- Foundation
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 50
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 19 792 430
- NOK
- Vuositulos 2025
- −709 237
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −1 385 207
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
VG 1965 | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BV 1956 | Chairman | - |
SF | Board Member | - |
| Board Member | - | |
MA 1979 | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Osakkeet omistaa STIFTELSEN SHALAM
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 105 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 19 792 430Liiketulos 2025: NOK 25 280Työntekijät: 50
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 19 792 430 | 19 135 793 | 19 648 447 | 16 582 899 | 13 592 307 |
Vuositulos yhteensä | −709 237 | −960 559 | 1 457 369 | −454 181 | −334 836 |
Vastaavat yhteensä | 13 579 859 | 14 818 129 | 5 542 206 | 4 122 033 | 4 345 007 |
Velat yhteensä | 14 965 066 | 15 494 099 | 5 257 618 | 5 294 814 | 5 063 607 |
Oma pääoma yhteensä | −1 385 207 | −675 971 | 284 589 | −1 172 781 | −718 600 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 19 792 430 | 19 135 793 | 19 648 447 | 16 582 899 | 13 592 307 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 19 767 150 | 19 946 822 | 18 080 388 | 16 933 661 | 13 824 841 |
Liiketulos | 25 280 | −811 030 | 1 568 059 | −350 762 | −232 534 |
Rahoitustuotot/-kulut | −734 517 | −149 530 | −110 690 | −103 419 | −102 302 |
Tulos ennen veroja | −709 237 | −960 559 | 1 457 369 | −454 181 | −334 836 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −709 237 | −960 559 | 1 457 369 | −454 181 | −334 836 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 12 145 693 | 10 450 632 | 2 515 481 | 2 428 413 | 2 522 476 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 434 167 | 4 367 497 | 3 026 725 | 1 693 620 | 1 822 531 |
Vastaavat yhteensä | 13 579 859 | 14 818 129 | 5 542 206 | 4 122 033 | 4 345 007 |
Lyhytaikainen velka | 3 111 076 | 3 441 461 | 3 006 332 | 2 844 880 | 2 415 025 |
Pitkäaikainen velka | 11 853 990 | 12 052 638 | 2 251 286 | 2 449 934 | 2 648 582 |
Velat yhteensä | 14 965 066 | 15 494 099 | 5 257 618 | 5 294 814 | 5 063 607 |
Sijoitettu pääoma | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
Kertyneet voittovarat | −1 585 207 | −875 971 | 84 589 | −1 372 781 | −918 600 |
Oma pääoma yhteensä | −1 385 207 | −675 971 | 284 589 | −1 172 781 | −718 600 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 13 579 859 | 14 818 129 | 5 542 206 | 4 122 033 | 4 345 007 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Suuri teollisuusyritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Foundation
Toimialaluokitusstandardit
Q
Pääasiallinen toimiala-alue
Human health and social work activities
88
Toiminta
Social work activities without accommodation
88.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Other social work activities without accommodation
88.99
Teollisuusryhmä
Other social work activities without accommodation n.e.c.
88.994
Teollisuusryhmä
Individual adapted work