HANS A. TØGERSEN AS
Toiminnassa
Handel, finansiering og deltagelse i andre selskap.
Avainsanat
yarngoods by the metreaccessoriessewing items
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Hallituksen puheenjohtaja
- RT
Rune Tøgersen1963
- Vuosia perustamisesta
- 21 vuotta
- alkaen 7. joulu 2005
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 4 508 569
- NOK
- Vuositulos 2025
- 931 822
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 622 421
- NOK
Viimeksi päivitetty: 6. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Toimitusjohtaja | 50 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RT 1963 | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % epäsuoraan |
| Hallituksen jäsen | 50 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RT 1963 | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % epäsuoraan |
| Toimitusjohtaja, Hallituksen jäsen | 50 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. marras 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 50 | 50 % | |
| Tavalliset osakkeet | 50 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 4 508 569 | 4 018 112 | 4 028 707 | 3 548 032 |
Vuositulos yhteensä | 931 822 | 906 207 | 686 573 | 552 160 |
Vastaavat yhteensä | 2 378 462 | 1 915 750 | 1 445 463 | 1 788 059 |
Velat yhteensä | 756 041 | 1 225 152 | 1 161 072 | 1 690 240 |
Oma pääoma yhteensä | 1 622 421 | 690 599 | 284 392 | 97 819 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 4 508 569 | 4 018 112 | 4 028 707 | 3 548 032 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 3 339 941 | 2 854 544 | 3 147 481 | 2 835 635 |
Liiketulos | 1 168 628 | 1 163 568 | 881 227 | 712 398 |
Rahoitustuotot/-kulut | 26 460 | −808 | −454 | 163 |
Tulos ennen veroja | 1 195 088 | 1 162 760 | 880 773 | 712 561 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 263 266 | 256 553 | 194 200 | 160 401 |
Vuositulos yhteensä | 931 822 | 906 207 | 686 573 | 552 160 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 650 | 7 459 | 11 739 | 29 232 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 376 812 | 1 908 291 | 1 433 725 | 1 758 828 |
Vastaavat yhteensä | 2 378 462 | 1 915 750 | 1 445 463 | 1 788 059 |
Lyhytaikainen velka | 756 041 | 1 225 152 | 1 161 072 | 1 690 240 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 756 041 | 1 225 152 | 1 161 072 | 1 690 240 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 592 421 | 660 599 | 254 392 | 67 819 |
Oma pääoma yhteensä | 1 622 421 | 690 599 | 284 392 | 97 819 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 2 378 462 | 1 915 750 | 1 445 463 | 1 788 059 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
46
Toiminta
Tukkukauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
46.4
Pääasiallinen toimialaryhmä
Taloustavaroiden tukkukauppa
46.41
Teollisuusryhmä
Tekstiilien tukkukauppa
46.410
Teollisuusryhmä
Tekstiilien ja tarvikkeiden tukkukauppa