BOTTEN EIENDOM AS
Suljettu 7. syyskuuta 2024, Pakollinen kirjanpitäjä puuttuuBOTTEN EIENDOM AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Selvityspesä:
Investering i-, drift og utleie av fast eiendom, samt salg av
administrative tjenester.
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- TJ
Tor Jarle Bolme1954
- Hallituksen puheenjohtaja
- AM
- Toiminta-aika
- 29 vuotta
- - 19. helmi 1995 – 7. syys 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2020
- 367 758
- NOK
- Vuositulos 2020
- −5 677 951
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2020
- −28 561 501
- NOK
Viimeksi päivitetty: 29. elo 2024
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TJ 1954 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AM | Hallituksen puheenjohtaja | - |
AR 1958 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2020 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 367 758 |
Vuositulos yhteensä | −5 677 951 |
Vastaavat yhteensä | 4 660 767 |
Velat yhteensä | 33 222 268 |
Oma pääoma yhteensä | −28 561 501 |
T&T
| Vuosi | 2020 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 367 758 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 5 804 381 |
Liiketulos | −5 436 623 |
Rahoitustuotot/-kulut | −241 328 |
Tulos ennen veroja | −5 677 951 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 |
Vuositulos yhteensä | −5 677 951 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2020 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 4 489 322 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 171 445 |
Vastaavat yhteensä | 4 660 767 |
Lyhytaikainen velka | 20 308 017 |
Pitkäaikainen velka | 12 914 251 |
Velat yhteensä | 33 222 268 |
Sijoitettu pääoma | 2 020 000 |
Kertyneet voittovarat | −30 581 501 |
Oma pääoma yhteensä | −28 561 501 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 4 660 767 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta