GRØNNFOCUS AS
Suljettu 25. elokuuta 2026, Vapaaehtoinen selvitystila
Salg av klær og tekstiler, samt naturlig tilhørende virksomhet.
Avainsanat
clothesfur goodsglovestiessuspenders
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- MT
Mads Tjensvoll2004
- Toiminta-aika
- 4 vuotta
- - 3. loka 2022 – 25. elo 2026
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 5
- henkilöt
Talous
- Vuositulos 2025
- −4 898
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −14 630
- NOK
Viimeksi päivitetty: 3. elo 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MT 2004 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
TØ | Hallituksen jäsen | - |
EØ | Hallituksen jäsen | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TM 2004 | - | 46 % suoraan |
ØB | - | 17 % suoraan |
ØB | - | 17 % suoraan |
ØM 1971 | - | 10 % suoraan |
ØL | - | 10 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
TM 2004 | Tavalliset osakkeet | 46 | 46 % |
ØB | Tavalliset osakkeet | 17 | 17 % |
ØB | Tavalliset osakkeet | 17 | 17 % |
ØM 1971 | Tavalliset osakkeet | 10 | 10 % |
ØL | Tavalliset osakkeet | 10 | 10 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 4 750 |
Vuositulos yhteensä | −4 898 | −4 768 | 208 |
Vastaavat yhteensä | 9 474 | 3 114 | 6 414 |
Velat yhteensä | 24 104 | 12 846 | 11 379 |
Oma pääoma yhteensä | −14 630 | −9 732 | −4 965 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 4 750 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 4 898 | 4 768 | 4 542 |
Liiketulos | −4 898 | −4 768 | 208 |
Rahoitustuotot/-kulut | 0 | 0 | 0 |
Tulos ennen veroja | −4 898 | −4 768 | 208 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −4 898 | −4 768 | 208 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 9 474 | 3 114 | 6 414 |
Vastaavat yhteensä | 9 474 | 3 114 | 6 414 |
Lyhytaikainen velka | 24 104 | 12 846 | 11 379 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 24 104 | 12 846 | 11 379 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −44 630 | −39 732 | −34 965 |
Oma pääoma yhteensä | −14 630 | −9 732 | −4 965 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 9 474 | 3 114 | 6 414 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.7
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden tavaroiden vähittäiskauppa erikoismyymälöissä
47.71
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa
47.710
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa