BERGMOEN ØST 2 AS
Toiminnassa
Eie og drive eiendomsvirksomhet i Gardermoenområdet, samt å drive
virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette, herunder å
forvalte de naturressurser selskapet eier.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- HC
- Vuosia perustamisesta
- 16 vuotta
- alkaen 15. joulu 2010
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 543 874
- NOK
- Vuositulos 2025
- −2 752 591
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 6 001 885
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. touko 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
HC | Chairman | - |
RN 1968 | Board Member | - |
CS | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - |
Viimeksi päivitetty: 16. heinä 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 62 245 000 000Liiketulos 2024: NOK 183 000 000Työntekijät: 2351
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 543 874 | 1 483 432 | 1 430 239 | 1 278 484 |
Vuositulos yhteensä | −2 752 591 | −3 074 430 | −2 889 275 | −2 123 701 |
Vastaavat yhteensä | 96 376 177 | 85 937 120 | 85 701 356 | 84 715 970 |
Velat yhteensä | 90 374 292 | 79 935 235 | 79 699 470 | 78 714 085 |
Oma pääoma yhteensä | 6 001 885 | 6 001 885 | 6 001 885 | 6 001 886 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 543 874 | 1 483 432 | 1 430 239 | 1 278 484 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 107 120 | 1 275 996 | 1 481 660 | 1 902 720 |
Liiketulos | 436 754 | 207 436 | −51 421 | −624 236 |
Rahoitustuotot/-kulut | −3 965 717 | −4 149 013 | −3 652 779 | −2 098 458 |
Tulos ennen veroja | −3 528 963 | −3 941 577 | −3 704 199 | −2 722 694 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −776 372 | −867 147 | −814 924 | −598 993 |
Vuositulos yhteensä | −2 752 591 | −3 074 430 | −2 889 275 | −2 123 701 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 92 719 578 | 81 977 629 | 81 977 629 | 81 461 266 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 3 656 599 | 3 959 491 | 3 723 727 | 3 254 704 |
Vastaavat yhteensä | 96 376 177 | 85 937 120 | 85 701 356 | 84 715 970 |
Lyhytaikainen velka | 89 332 398 | 78 893 341 | 78 657 576 | 77 672 190 |
Pitkäaikainen velka | 1 041 894 | 1 041 894 | 1 041 894 | 1 041 894 |
Velat yhteensä | 90 374 292 | 79 935 235 | 79 699 470 | 78 714 085 |
Sijoitettu pääoma | 6 001 885 | 6 001 885 | 6 001 885 | 6 001 886 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 0 | 0 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 6 001 885 | 6 001 885 | 6 001 885 | 6 001 886 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 96 376 177 | 85 937 120 | 85 701 356 | 84 715 970 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises