SUTTLE HOLDING AS
Toiminnassa
Fungere som et holdingselskap, herunder eie og forvalte aksjer i andre
selskaper, herunder datterselskaper, samt eie og forvalte fast eiendom
og andre finansielle investeringer.
Holdingselskap.
Avainsanat
foodbeveragestobacco products
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- CC
- Hallituksen puheenjohtaja
- CC
- Vuosia perustamisesta
- 8 vuotta
- alkaen 26. heinä 2018
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 113 023 138
- NOK
- Vuositulos 2025
- 9 914 528
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 48 917 187
- NOK
Viimeksi päivitetty: 15. loka 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
CC | Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
CC | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
RD | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
CC | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 8. loka 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
CC | Tavalliset osakkeet | 1 000 | 100 % |
Osakkeet omistaa SUTTLE HOLDING AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 700 | 70 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 113 023 138Liiketulos 2025: NOK 12 421 781Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 113 023 138 | 79 636 029 | 67 577 371 | 89 437 985 | 42 038 320 |
Vuositulos yhteensä | 9 914 528 | 10 844 687 | 8 224 016 | 7 529 133 | 5 742 548 |
Vastaavat yhteensä | 52 703 992 | 43 946 434 | 31 496 961 | 22 900 898 | 15 472 509 |
Velat yhteensä | 3 786 805 | 4 919 529 | 3 314 315 | 2 942 268 | 2 043 012 |
Oma pääoma yhteensä | 48 917 187 | 39 026 904 | 28 182 646 | 19 958 630 | 13 429 497 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 113 023 138 | 79 636 029 | 67 577 371 | 89 437 985 | 42 038 320 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 100 601 358 | 65 992 996 | 57 089 340 | 79 730 659 | 34 661 419 |
Liiketulos | 12 421 781 | 13 643 033 | 10 488 031 | 9 707 326 | 7 376 901 |
Rahoitustuotot/-kulut | 237 715 | 253 484 | 135 068 | −20 984 | −5 250 |
Tulos ennen veroja | 12 659 496 | 13 896 517 | 10 623 099 | 9 686 341 | 7 371 651 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 2 744 968 | 3 051 830 | 2 399 083 | 2 157 208 | 1 629 103 |
Vuositulos yhteensä | 9 914 528 | 10 844 687 | 8 224 016 | 7 529 133 | 5 742 548 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 8 306 414 | 8 679 415 | 7 191 113 | 7 144 363 | 2 919 686 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 44 397 578 | 35 267 019 | 24 305 848 | 15 756 535 | 12 552 823 |
Vastaavat yhteensä | 52 703 992 | 43 946 434 | 31 496 961 | 22 900 898 | 15 472 509 |
Lyhytaikainen velka | 3 786 805 | 4 919 529 | 3 314 315 | 2 942 268 | 2 031 489 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 523 |
Velat yhteensä | 3 786 805 | 4 919 529 | 3 314 315 | 2 942 268 | 2 043 012 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 48 817 187 | 38 926 904 | 28 082 646 | 19 858 630 | 13 329 497 |
Oma pääoma yhteensä | 48 917 187 | 39 026 904 | 28 182 646 | 19 958 630 | 13 429 497 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 52 703 992 | 43 946 434 | 31 496 961 | 22 900 898 | 15 472 509 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Suuri teollisuusyritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.8
Pääasiallinen toimialaryhmä
Tori- ja markkinakauppa
47.81
Teollisuusryhmä
Elintarvikkeiden, juomien ja tupakkatuotteiden vähittäiskauppa kojuista ja toreilla
47.810
Teollisuusryhmä
Elintarvikkeiden, juomien ja tupakkatuotteiden vähittäiskauppa kojuista ja toreilla