MG VAREHUS AS
Suljettu 29. syyskuuta 2026
Drift av butikk og nettbutikker og alt som har med dette å gjøre, samt
tradisjonell handel.
Butikkhandel med hovedvekt på salg av klær og annen aktivitet som er
naturlig i tilknytning til dette.
Avainsanat
clothesfur goodsglovestiessuspenders
Organisaatio
- Toiminta-aika
- 8 vuotta
- - 29. kesä 2018 – 29. syys 2026
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 11
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 800
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 9 464 341
- NOK
- Vuositulos 2025
- −2 894 912
- NOK
Viimeksi päivitetty: 29. syys 2026
Johto
Ei saatavilla olevia tietoja
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 800 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −378 278Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 9 464 341 | 10 728 861 | 9 830 334 | 8 487 602 | 7 014 669 |
Vuositulos yhteensä | −2 894 912 | −865 436 | −924 469 | −912 250 | −542 861 |
Vastaavat yhteensä | 0 | 8 173 435 | 7 960 604 | 9 798 218 | 9 406 711 |
Velat yhteensä | 0 | 8 206 052 | 7 127 785 | 10 140 929 | 8 837 173 |
Oma pääoma yhteensä | 0 | −32 617 | 832 819 | −342 712 | 569 538 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 9 464 341 | 10 728 861 | 9 830 334 | 8 487 602 | 7 014 669 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 12 323 925 | 11 548 188 | 10 692 170 | 9 371 018 | 7 503 773 |
Liiketulos | −2 859 584 | −819 327 | −861 836 | −883 416 | −489 104 |
Rahoitustuotot/-kulut | −35 327 | −46 109 | −62 633 | −28 834 | −53 757 |
Tulos ennen veroja | −2 894 912 | −865 436 | −924 469 | −912 250 | −542 861 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −2 894 912 | −865 436 | −924 469 | −912 250 | −542 861 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 1 856 215 | 2 070 976 | 2 285 737 | 2 500 498 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 0 | 6 317 220 | 5 889 628 | 7 512 481 | 6 906 213 |
Vastaavat yhteensä | 0 | 8 173 435 | 7 960 604 | 9 798 218 | 9 406 711 |
Lyhytaikainen velka | 0 | 3 227 721 | 2 521 154 | 2 462 591 | 1 246 297 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 4 978 331 | 4 606 631 | 7 678 338 | 7 590 875 |
Velat yhteensä | 0 | 8 206 052 | 7 127 785 | 10 140 929 | 8 837 173 |
Sijoitettu pääoma | 0 | 804 000 | 2 900 000 | 800 000 | 800 000 |
Kertyneet voittovarat | 0 | −836 617 | −2 067 181 | −1 142 712 | −230 462 |
Oma pääoma yhteensä | 0 | −32 617 | 832 819 | −342 712 | 569 538 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 0 | 8 173 435 | 7 960 604 | 9 798 218 | 9 406 711 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.7
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden tavaroiden vähittäiskauppa erikoismyymälöissä
47.71
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa
47.710
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa