JR ANLEGG AS
Toiminnassa
Drive entreprenørvirksomhet og annen virksomhet som har tilknytning
til dette, og eventuelt å delta i andre selskaper.
Entreprenørvirksomhet og annen virksomhet som har
tilknytning til dette, og eventuelt å delta i
andre selskaper.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- JA
- Hallituksen puheenjohtaja
- IG
Ivar Galaaen1974
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 19. helmi 1995
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 56
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 500
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 291 619 571
- NOK
- Vuositulos 2025
- 27 843 085
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 27 633 442
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JA | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
IG 1974 | Chairman | - |
CR 1980 | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TØ 1979 | - | 16.49 % epäsuoraan |
KH 1984 | - | 4.72 % epäsuoraan |
FH 1982 | - | 4.72 % epäsuoraan |
LJ | - | 2.35 % epäsuoraan |
RG 1956 | - | 2.34 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 500 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 136 000 000Liiketulos 2024: NOK 100 000 000Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 291 619 571 | 198 372 761 | 161 917 556 | 119 019 953 |
Vuositulos yhteensä | 27 843 085 | 23 831 743 | 16 698 072 | 11 949 530 |
Vastaavat yhteensä | 136 209 950 | 115 437 730 | 93 055 472 | 82 036 609 |
Velat yhteensä | 108 576 508 | 92 286 888 | 72 038 935 | 64 396 703 |
Oma pääoma yhteensä | 27 633 442 | 23 150 842 | 21 016 536 | 17 639 907 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 291 619 571 | 198 372 761 | 161 917 556 | 119 019 953 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 259 436 462 | 170 489 860 | 142 248 284 | 104 587 746 |
Liiketulos | 32 183 109 | 27 882 902 | 19 669 272 | 14 432 207 |
Rahoitustuotot/-kulut | 3 555 432 | 2 720 509 | 1 794 972 | 948 810 |
Tulos ennen veroja | 35 738 541 | 30 603 411 | 21 464 244 | 15 381 017 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 7 895 456 | 6 771 668 | 4 766 172 | 3 431 487 |
Vuositulos yhteensä | 27 843 085 | 23 831 743 | 16 698 072 | 11 949 530 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 5 245 049 | 5 862 585 | 5 662 619 | 10 904 368 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 130 964 901 | 109 575 145 | 87 392 853 | 71 132 241 |
Vastaavat yhteensä | 136 209 950 | 115 437 730 | 93 055 472 | 82 036 609 |
Lyhytaikainen velka | 108 576 508 | 92 286 888 | 70 918 964 | 64 236 655 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 1 119 971 | 160 048 |
Velat yhteensä | 108 576 508 | 92 286 888 | 72 038 935 | 64 396 703 |
Sijoitettu pääoma | 27 633 442 | 23 150 842 | 21 016 536 | 17 639 907 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 0 | 0 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 27 633 442 | 23 150 842 | 21 016 536 | 17 639 907 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 136 209 950 | 115 437 730 | 93 055 471 | 82 036 610 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Teollisuuden tytäryhtiö
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation