MERCURGÅRDEN AS
Suljettu 20. joulukuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- OS
Ole Sigurd Eidem1966
- Hallituksen puheenjohtaja
- SE
- Toiminta-aika
- 26 vuotta
- - 14. heinä 1997 – 20. joulu 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 17 316 221
- NOK
- Vuositulos 2022
- −21 267 647
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 88 936 348
- NOK
Viimeksi päivitetty: 26. huhti 2023
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OS 1966 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SE | Hallituksen puheenjohtaja | - |
KH | Hallituksen jäsen | - |
TS 1985 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 17 316 221 |
Vuositulos yhteensä | −21 267 647 |
Vastaavat yhteensä | 352 041 979 |
Velat yhteensä | 263 105 631 |
Oma pääoma yhteensä | 88 936 348 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 17 316 221 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 36 038 605 |
Liiketulos | −18 722 384 |
Rahoitustuotot/-kulut | −8 540 223 |
Tulos ennen veroja | −27 262 607 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −5 994 960 |
Vuositulos yhteensä | −21 267 647 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 345 467 003 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 6 574 976 |
Vastaavat yhteensä | 352 041 979 |
Lyhytaikainen velka | 263 105 631 |
Pitkäaikainen velka | 0 |
Velat yhteensä | 263 105 631 |
Sijoitettu pääoma | 102 807 399 |
Kertyneet voittovarat | −13 871 051 |
Oma pääoma yhteensä | 88 936 348 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 352 041 979 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta