HESTDAL E-VERK AS
Toiminnassa
Utvinne og selge elektrisk kraft fra de fallrettigheter selskapet
disponerer, samt delta i virsomhet som faller naturlig under dette.
Selskapet kan, etter vedtak i generalforsamling, engasjere seg i andre
foretak også gjennom aksjekjøp som er av vesentlig interesse for
eierne. Slikt engasjement skal vurderes som positivt for selskapet før
slik deltagelse er aktuell.
Utvinne og selge elektrisk kraft fra de fallrettigheter som selskapet
disponerer, samt delta i virksomhet som faller naturlig inn under
dette.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- BO
- Hallituksen puheenjohtaja
- BO
- Vuosia perustamisesta
- 24 vuotta
- alkaen 28. helmi 2002
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 053 454
- NOK
- Vuositulos 2025
- 250 457
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 000 715
- NOK
Viimeksi päivitetty: 6. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BO | Managing Director/CEO | 35 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BO | Chairman | 35 % suoraan |
IO | Alternate Member | 20 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SO | - | 45 % suoraan |
BO | Managing Director/CEO, Chairman | 35 % suoraan |
IO | Alternate Member | 20 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
SO | B-osakkeet | 450 | 45 % |
BO | B-osakkeet | 250 | 25 % |
IO | B-osakkeet | 200 | 20 % |
BO | A-osakkeet | 100 | 10 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 053 454 | 1 258 694 | 1 309 538 | 1 180 438 |
Vuositulos yhteensä | 250 457 | 167 414 | 562 811 | 425 736 |
Vastaavat yhteensä | 1 465 916 | 1 556 066 | 1 827 337 | 1 881 379 |
Velat yhteensä | 465 201 | 539 808 | 678 493 | 845 346 |
Oma pääoma yhteensä | 1 000 715 | 1 016 258 | 1 148 844 | 1 036 033 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 053 454 | 1 258 694 | 1 309 538 | 1 180 438 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 749 704 | 1 079 658 | 609 853 | 641 914 |
Liiketulos | 303 750 | 179 036 | 699 685 | 538 524 |
Rahoitustuotot/-kulut | 16 610 | 35 967 | 21 602 | 7 419 |
Tulos ennen veroja | 320 360 | 215 004 | 721 287 | 545 943 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 69 903 | 47 590 | 158 476 | 120 207 |
Vuositulos yhteensä | 250 457 | 167 414 | 562 811 | 425 736 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 348 513 | 327 375 | 369 570 | 411 765 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 117 404 | 1 228 691 | 1 457 767 | 1 469 614 |
Vastaavat yhteensä | 1 465 916 | 1 556 066 | 1 827 337 | 1 881 379 |
Lyhytaikainen velka | 456 861 | 532 412 | 670 908 | 839 475 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 7 396 | 7 585 | 5 871 |
Velat yhteensä | 465 201 | 539 808 | 678 493 | 845 346 |
Sijoitettu pääoma | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
Kertyneet voittovarat | 715 | 16 258 | 148 844 | 36 033 |
Oma pääoma yhteensä | 1 000 715 | 1 016 258 | 1 148 844 | 1 036 033 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 465 916 | 1 556 066 | 1 827 337 | 1 881 379 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises