HARALD HAUGLI AS
Selvitystilassa: 27.4.2026, Vapaaehtoinen selvitystila
Maskinentreprenør og andre produkter/tjenester som naturlig hører
sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende
virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg
interessert i andre foretak.
Maskinentreprenør, graving og transport etc.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- JE
Jan Erik Haugli1964
- Vuosia perustamisesta
- 13 vuotta
- alkaen 22. elo 2013
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 233 089
- NOK
- Vuositulos 2025
- −99 687
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 220 745
- NOK
Viimeksi päivitetty: 6. touko 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JE 1964 | Chairman | 50 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JE 1964 | Chairman | 50 % suoraan |
GA 1966 | - | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 27. huhti 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
GA 1966 | Tavalliset osakkeet | 15 | 50 % |
JE 1964 | Tavalliset osakkeet | 15 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 233 089 | 742 230 | 278 830 | 246 704 | 245 105 |
Vuositulos yhteensä | −99 687 | 373 821 | −72 891 | −21 239 | −21 571 |
Vastaavat yhteensä | 682 757 | 657 693 | 157 124 | 12 478 | 70 414 |
Velat yhteensä | 462 013 | 337 262 | 482 887 | 265 350 | 302 046 |
Oma pääoma yhteensä | 220 745 | 320 431 | −325 763 | −252 872 | −231 632 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 233 089 | 742 230 | 278 830 | 246 704 | 245 105 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 285 413 | 326 316 | 329 473 | 232 179 | 240 031 |
Liiketulos | −52 324 | 415 914 | −50 643 | 14 525 | 5 074 |
Rahoitustuotot/-kulut | −47 363 | −42 093 | −22 248 | −35 764 | −26 645 |
Tulos ennen veroja | −99 687 | 373 821 | −72 891 | −21 239 | −21 571 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −99 687 | 373 821 | −72 891 | −21 239 | −21 571 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 664 400 | 643 100 | 0 | 0 | 4 400 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 18 357 | 14 593 | 157 124 | 12 478 | 66 014 |
Vastaavat yhteensä | 682 757 | 657 693 | 157 124 | 12 478 | 70 414 |
Lyhytaikainen velka | 462 013 | 337 262 | 482 887 | 265 350 | 302 046 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 462 013 | 337 262 | 482 887 | 265 350 | 302 046 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 190 745 | 290 431 | −355 763 | −282 872 | −261 632 |
Oma pääoma yhteensä | 220 745 | 320 431 | −325 763 | −252 872 | −231 632 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 682 757 | 657 693 | 157 124 | 12 478 | 70 414 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation