FRØKEN DIANAS SALONGER AS
Toiminnassa
Frøken Dianas salonger – Frøken Dianas salonger
Vi har kul, etisk mote og vintage klær for bevisste jenter i alle fasonger, det beste tilbehøret og god, gammeldags service!
Salg av klær, smykker og møbler, og andre produkter som naturlig
faller sammen med dette.
Internetthandel med klær, smykker og interiør.
Butikkhandel med klær, smykker og interiør.
Avainsanat
clothesfur goodsglovestiessuspenders
Linkit
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- ED
Elise Dingstad1979
- Hallituksen puheenjohtaja
- ED
Elise Dingstad1979
- Vuosia perustamisesta
- 18 vuotta
- alkaen 2. syys 2008
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 18
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 43 096 983
- NOK
- Vuositulos 2025
- 2 657 837
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 8 801 479
- NOK
Viimeksi päivitetty: 4. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ED 1979 | Toimitusjohtaja | 50 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ED 1979 | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % suoraan |
EM | Hallituksen jäsen | 50 % suoraan |
RG 1971 | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ED 1979 | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 50 % suoraan |
EM | Hallituksen jäsen | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 2. heinä 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
ED 1979 | Tavalliset osakkeet | 50 | 50 % |
EM | Tavalliset osakkeet | 50 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 43 096 983 | 38 251 492 | 26 293 957 | 21 271 606 | 15 228 060 |
Vuositulos yhteensä | 2 657 837 | 3 473 062 | 1 617 809 | 1 046 656 | 2 127 470 |
Vastaavat yhteensä | 15 248 367 | 13 689 053 | 7 859 193 | 7 362 096 | 4 511 356 |
Velat yhteensä | 6 446 888 | 7 545 411 | 3 988 613 | 3 814 325 | 2 010 241 |
Oma pääoma yhteensä | 8 801 479 | 6 143 642 | 3 870 580 | 3 547 772 | 2 501 115 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 43 096 983 | 38 251 492 | 26 293 957 | 21 271 606 | 15 228 060 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 39 589 376 | 33 760 984 | 24 051 096 | 19 872 153 | 12 494 616 |
Liiketulos | 3 507 607 | 4 490 508 | 2 242 861 | 1 399 454 | 2 733 444 |
Rahoitustuotot/-kulut | −95 193 | −13 634 | −152 165 | −55 543 | −1 373 |
Tulos ennen veroja | 3 412 414 | 4 476 875 | 2 090 696 | 1 343 910 | 2 732 071 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 754 577 | 1 003 813 | 472 887 | 297 254 | 604 601 |
Vuositulos yhteensä | 2 657 837 | 3 473 062 | 1 617 809 | 1 046 656 | 2 127 470 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 178 536 | 52 381 | 72 101 | 58 285 | 71 772 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 15 069 832 | 13 636 671 | 7 787 092 | 7 303 811 | 4 439 584 |
Vastaavat yhteensä | 15 248 367 | 13 689 053 | 7 859 193 | 7 362 096 | 4 511 356 |
Lyhytaikainen velka | 4 512 289 | 7 545 411 | 3 988 613 | 3 814 325 | 2 010 241 |
Pitkäaikainen velka | 1 934 599 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 6 446 888 | 7 545 411 | 3 988 613 | 3 814 325 | 2 010 241 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 8 701 479 | 6 043 642 | 3 770 580 | 3 447 772 | 2 401 115 |
Oma pääoma yhteensä | 8 801 479 | 6 143 642 | 3 870 580 | 3 547 772 | 2 501 115 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 15 248 367 | 13 689 053 | 7 859 193 | 7 362 096 | 4 511 356 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.7
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden tavaroiden vähittäiskauppa erikoismyymälöissä
47.71
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa
47.710
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa