SMØRETEKNIKK AS
Toiminnassa
Smøreteknikk AS || sentralsmøring med målbar merverdi
Smøreteknikk tilbyr produkter, tjenester og løsninger innen sentralsmøring som skaper målbare merverdier for kunden.
Drive salg av varer og tjenester fra faste forretningssteder, liksom
det ved aksjetegning og lignende kan delta i andre selskaper med salg
eller produksjon som mål.
Annet installasjonsarbeid. Import/eksport, produksjon og salg av
handelsvarer, rådgivning og deltagelse i andre virksomheter.
Linkit
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- BH
- Hallituksen puheenjohtaja
- NL
Nils Lauvlid1964
- Vuosia perustamisesta
- 17 vuotta
- alkaen 7. tammi 2009
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 8
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- 1 yritys, 3 henkilöä
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 14 487 480
- NOK
- Vuositulos 2025
- 472 642
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 4 902 827
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BH | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
NL 1964 | Chairman | - |
TS 1955 | Board Member | 8 % suoraan |
LP | Board Member | - |
FE 1973 | Board Member | - |
EH | Board Member | 10 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EH | Board Member | 10 % suoraan |
TS 1955 | Board Member | 8 % suoraan |
BH | - | 2 % suoraan |
EJ 1942 | - | 1.59 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 28. helmi 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 80 | 80 % | |
EH | Tavalliset osakkeet | 10 | 10 % |
TS 1955 | Tavalliset osakkeet | 8 | 8 % |
BH | Tavalliset osakkeet | 2 | 2 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 0Liiketulos 2024: NOK −5 961 841Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 14 487 480 | 12 393 893 | 12 928 080 | 9 637 324 |
Vuositulos yhteensä | 472 642 | 544 989 | 1 763 171 | 1 468 587 |
Vastaavat yhteensä | 8 362 342 | 8 019 729 | 8 659 720 | 7 232 812 |
Velat yhteensä | 3 459 515 | 3 589 544 | 4 229 524 | 4 065 787 |
Oma pääoma yhteensä | 4 902 827 | 4 430 185 | 4 430 196 | 3 167 025 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 14 487 480 | 12 393 893 | 12 928 080 | 9 637 324 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 13 821 844 | 11 578 625 | 10 507 555 | 7 648 948 |
Liiketulos | 665 636 | 815 268 | 2 420 525 | 1 988 376 |
Rahoitustuotot/-kulut | −57 974 | −112 996 | −141 881 | −101 581 |
Tulos ennen veroja | 607 663 | 702 272 | 2 278 645 | 1 886 794 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 135 021 | 157 283 | 515 474 | 418 207 |
Vuositulos yhteensä | 472 642 | 544 989 | 1 763 171 | 1 468 587 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 270 696 | 380 808 | 507 943 | 215 324 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 8 091 646 | 7 638 921 | 8 151 777 | 7 017 488 |
Vastaavat yhteensä | 8 362 342 | 8 019 729 | 8 659 720 | 7 232 812 |
Lyhytaikainen velka | 2 151 257 | 2 478 121 | 2 817 075 | 2 355 690 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 3 459 515 | 3 589 544 | 4 229 524 | 4 065 787 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 4 802 827 | 4 330 185 | 4 330 196 | 3 067 025 |
Oma pääoma yhteensä | 4 902 827 | 4 430 185 | 4 430 196 | 3 167 025 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 8 362 342 | 8 019 729 | 8 659 720 | 7 232 812 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Teollisuuden tytäryhtiö
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises