NOTHUSET AS
Toiminnassa
Drive omsetning, reprasjon og montering av fiske-
redskaper og det som står i forbindelse hermed.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- YS
Yngve Skipnes1985
- Hallituksen puheenjohtaja
- CN
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 19. helmi 1995
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 19
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 176
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 36 965 270
- NOK
- Vuositulos 2025
- −3 012 891
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 13 151 689
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
YS 1985 | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
CN | Chairman | - |
KM | Board Member | 35.46 % suoraan |
EN 1955 | Board Member | 8.33 % suoraan |
| Board Member | 17.01 % suoraan | |
SA | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AM 1961 | - | 39.2 % suoraan |
KM | Board Member | 35.46 % suoraan |
| Board Member | 17.01 % suoraan | |
EN 1955 | Board Member | 8.33 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 25. huhti 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
AM 1961 | Tavalliset osakkeet | 461 | 39.2 % |
KM | Tavalliset osakkeet | 417 | 35.46 % |
| Tavalliset osakkeet | 200 | 17.01 % | |
EN 1955 | Tavalliset osakkeet | 98 | 8.33 % |
Osakkeet omistaa NOTHUSET AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 7 500 | 25 % | |
| Tavalliset osakkeet | 371 | 11.11 % | |
| Tavalliset osakkeet | 100 | 5.26 % | |
| Tavalliset osakkeet | 5 | 0.73 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 36 965 270 | 42 515 685 | 41 513 941 | 40 085 026 | 42 979 539 |
Vuositulos yhteensä | −3 012 891 | −1 045 597 | 546 729 | −1 548 495 | 78 981 |
Vastaavat yhteensä | 21 842 924 | 29 264 675 | 29 307 976 | 30 550 087 | 29 352 848 |
Velat yhteensä | 8 691 235 | 13 100 096 | 12 097 800 | 13 886 639 | 11 140 906 |
Oma pääoma yhteensä | 13 151 689 | 16 164 579 | 17 210 176 | 16 663 448 | 18 211 942 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 36 965 270 | 42 515 685 | 41 513 941 | 40 085 026 | 42 979 539 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 40 555 466 | 43 373 328 | 40 085 206 | 41 516 861 | 42 737 510 |
Liiketulos | −3 590 196 | −857 643 | 1 428 735 | −1 431 834 | 242 030 |
Rahoitustuotot/-kulut | −293 136 | −432 407 | −667 476 | −520 927 | −107 979 |
Tulos ennen veroja | −3 883 332 | −1 290 050 | 761 259 | −1 952 762 | 134 050 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −870 441 | −244 453 | 214 530 | −404 267 | 55 069 |
Vuositulos yhteensä | −3 012 891 | −1 045 597 | 546 729 | −1 548 495 | 78 981 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 4 786 150 | 8 010 740 | 7 282 329 | 6 474 288 | 6 640 233 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 17 056 774 | 21 253 935 | 22 025 647 | 24 075 799 | 22 712 615 |
Vastaavat yhteensä | 21 842 924 | 29 264 675 | 29 307 976 | 30 550 087 | 29 352 848 |
Lyhytaikainen velka | 5 355 094 | 4 936 813 | 3 622 221 | 5 485 492 | 6 358 920 |
Pitkäaikainen velka | 3 336 141 | 8 163 283 | 8 475 578 | 8 401 147 | 4 781 986 |
Velat yhteensä | 8 691 235 | 13 100 096 | 12 097 800 | 13 886 639 | 11 140 906 |
Sijoitettu pääoma | 833 430 | 833 430 | 833 430 | 833 430 | 833 430 |
Kertyneet voittovarat | 12 318 259 | 15 331 149 | 16 376 746 | 15 830 018 | 17 378 512 |
Oma pääoma yhteensä | 13 151 689 | 16 164 579 | 17 210 176 | 16 663 448 | 18 211 942 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 21 842 924 | 29 264 675 | 29 307 976 | 30 550 087 | 29 352 848 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises