FROAN AS
Toiminnassa
Restaurering og rehabilitering byggverk. Konsulenttjenester innen
kulturminnevern. Kjøp, salg og utleie av eiendom. Deltagelse i andre
virksomheter.
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger. Snekkerarbeid,
montering av dører, vinduer, kjøkken med mer. Malertjenester.
Murertjenester. Blikkenslagertjenester (på tak).
Avainsanat
assemblydoorswindowsdoor frameswindow framesinstallationkitchen fittingswardrobesstairsshop fittingscladdingceilingswalls
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- BS
Bård Strømgren1963
- Hallituksen puheenjohtaja
- BS
Bård Strømgren1963
- Vuosia perustamisesta
- 15 vuotta
- alkaen 30. maalis 2011
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 24
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 20 996 362
- NOK
- Vuositulos 2025
- 1 873 274
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 9 319 743
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. loka 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BS 1963 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BS 1963 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
PS | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - | |
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SB 1963 | - | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 23. marras 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
SB 1963 | Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 20 996 362 | 16 980 695 | 22 004 638 | 3 199 868 |
Vuositulos yhteensä | 1 873 274 | 572 520 | 2 872 730 | 799 972 |
Vastaavat yhteensä | 18 438 101 | 17 803 826 | 20 674 116 | 22 356 887 |
Velat yhteensä | 9 118 358 | 10 357 357 | 16 267 654 | 20 823 155 |
Oma pääoma yhteensä | 9 319 743 | 7 446 469 | 4 406 462 | 1 533 732 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 20 996 362 | 16 980 695 | 22 004 638 | 3 199 868 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 18 112 740 | 15 931 437 | 18 166 242 | 2 148 511 |
Liiketulos | 2 883 622 | 1 049 258 | 3 838 396 | 1 051 357 |
Rahoitustuotot/-kulut | −534 475 | −279 499 | −155 362 | −25 752 |
Tulos ennen veroja | 2 349 147 | 769 758 | 3 683 034 | 1 025 605 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 475 873 | 197 238 | 810 304 | 225 633 |
Vuositulos yhteensä | 1 873 274 | 572 520 | 2 872 730 | 799 972 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 15 112 437 | 6 779 929 | 3 848 550 | 3 848 550 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 3 325 665 | 11 023 897 | 16 825 566 | 18 508 337 |
Vastaavat yhteensä | 18 438 101 | 17 803 826 | 20 674 116 | 22 356 887 |
Lyhytaikainen velka | 5 848 823 | 6 893 586 | 11 189 545 | 16 441 518 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 3 463 771 | 5 078 109 | 4 381 637 |
Velat yhteensä | 9 118 358 | 10 357 357 | 16 267 654 | 20 823 155 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 9 219 743 | 7 346 469 | 4 306 462 | 1 433 732 |
Oma pääoma yhteensä | 9 319 743 | 7 446 469 | 4 406 462 | 1 533 732 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 18 438 101 | 17 803 826 | 20 674 116 | 22 356 887 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.3
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien viimeistely
43.32
Teollisuusryhmä
Rakennuspuusepän asennustyöt
43.320
Teollisuusryhmä
Rakennuspuusepän asennustyöt