SENTO AS
Toiminnassa
Utleie av næringslokaler, kjøp salg og utleie av solceller, kjøp, salg
og utleie av aluminium konstruksjoner, konsulent virksomhet,
montasjevirksomhet, kjøp og salg av aksjer, og annen
investeringsvirksomhet.
Holding-/investeringsselskap.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- FG
Frode Gislerud1955
- Hallituksen puheenjohtaja
- FG
Frode Gislerud1955
- Vuosia perustamisesta
- 20 vuotta
- alkaen 24. touko 2006
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 10 365 064
- NOK
- Vuositulos 2025
- 405 544
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 7 394 374
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. loka 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
FG 1955 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
FG 1955 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
TS | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GF 1955 | - | 50 % suoraan |
SG | - | 50 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
SG | Tavalliset osakkeet | 500 | 50 % |
GF 1955 | Tavalliset osakkeet | 500 | 50 % |
Osakkeet omistaa SENTO AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
S Suljettu | Tavalliset osakkeet | 3 000 | 100 % |
S Suljettu | Tavalliset osakkeet | 201 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 10 365 064Liiketulos 2025: NOK 575 852Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 10 365 064 | 1 655 761 | 1 300 000 | 0 | 17 689 194 |
Vuositulos yhteensä | 405 544 | −487 136 | 24 533 | −235 031 | 13 328 180 |
Vastaavat yhteensä | 15 124 755 | 14 375 436 | 20 482 797 | 20 685 042 | 23 840 942 |
Velat yhteensä | 7 730 381 | 5 798 742 | 4 056 869 | 4 283 647 | 7 204 516 |
Oma pääoma yhteensä | 7 394 374 | 8 576 696 | 16 425 928 | 16 401 395 | 16 636 426 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 10 365 064 | 1 655 761 | 1 300 000 | 0 | 17 689 194 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 9 789 212 | 2 453 066 | 1 249 043 | 291 001 | 590 628 |
Liiketulos | 575 852 | −797 305 | 50 957 | −291 001 | 17 098 566 |
Rahoitustuotot/-kulut | 123 719 | 165 237 | −17 847 | −10 305 | −11 157 |
Tulos ennen veroja | 699 571 | −632 068 | 33 110 | −301 306 | 17 087 409 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 294 027 | −144 932 | 8 577 | −66 275 | 3 759 229 |
Vuositulos yhteensä | 405 544 | −487 136 | 24 533 | −235 031 | 13 328 180 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 11 980 011 | 13 437 675 | 20 243 275 | 20 470 164 | 23 375 969 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 3 144 744 | 937 761 | 239 521 | 214 878 | 464 973 |
Vastaavat yhteensä | 15 124 755 | 14 375 436 | 20 482 797 | 20 685 042 | 23 840 942 |
Lyhytaikainen velka | 3 844 153 | 1 223 958 | 1 020 407 | 582 054 | 3 860 189 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 4 574 785 | 3 036 463 | 3 701 594 | 3 344 327 |
Velat yhteensä | 7 730 381 | 5 798 742 | 4 056 869 | 4 283 647 | 7 204 516 |
Sijoitettu pääoma | 1 512 134 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
Kertyneet voittovarat | 5 882 240 | 8 076 696 | 15 925 928 | 15 901 395 | 16 136 426 |
Oma pääoma yhteensä | 7 394 374 | 8 576 696 | 16 425 928 | 16 401 395 | 16 636 426 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 15 124 755 | 14 375 438 | 20 482 797 | 20 685 042 | 23 840 942 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
46
Toiminta
Tukkukauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
46.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muu tukkukauppa
46.90
Teollisuusryhmä
Muu tukkukauppa
46.900
Teollisuusryhmä
Määrittelemätön tukkukauppa