FEMINETT HALDEN AS
Toiminnassa
Butikkhandel med klær.
Avainsanat
clothesfur goodsglovestiessuspenders
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- SE
- Hallituksen puheenjohtaja
- SE
- Vuosia perustamisesta
- 21 vuotta
- alkaen 5. tammi 2005
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 2 642 520
- NOK
- Vuositulos 2025
- −130 314
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 899 707
- NOK
Viimeksi päivitetty: 14. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SE | Toimitusjohtaja | 60 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SE | Hallituksen puheenjohtaja | 60 % epäsuoraan |
MR 1978 | Hallituksen jäsen | 40 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SE | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 60 % epäsuoraan |
MR 1978 | Hallituksen jäsen | 40 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 1. heinä 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 60 | 60 % | |
| Tavalliset osakkeet | 40 | 40 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −6Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 642 520 | 2 908 633 | 2 945 377 | 2 955 952 |
Vuositulos yhteensä | −130 314 | 84 977 | 86 064 | 32 898 |
Vastaavat yhteensä | 1 680 175 | 1 478 979 | 1 386 338 | 1 297 435 |
Velat yhteensä | 780 468 | 448 957 | 441 293 | 438 454 |
Oma pääoma yhteensä | 899 707 | 1 030 021 | 945 045 | 858 980 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 642 520 | 2 908 633 | 2 945 377 | 2 955 952 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 2 808 054 | 2 800 203 | 2 833 747 | 2 913 316 |
Liiketulos | −165 534 | 108 430 | 111 630 | 42 636 |
Rahoitustuotot/-kulut | −1 063 | 614 | −1 290 | −459 |
Tulos ennen veroja | −166 597 | 109 044 | 110 339 | 42 177 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −36 283 | 24 067 | 24 275 | 9 279 |
Vuositulos yhteensä | −130 314 | 84 977 | 86 064 | 32 898 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 76 352 | 0 | 0 | −4 633 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 603 823 | 1 478 979 | 1 386 338 | 1 302 068 |
Vastaavat yhteensä | 1 680 175 | 1 478 979 | 1 386 338 | 1 297 435 |
Lyhytaikainen velka | 775 585 | 440 763 | 441 293 | 438 454 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 8 194 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 780 468 | 448 957 | 441 293 | 438 454 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 799 707 | 930 021 | 845 045 | 758 980 |
Oma pääoma yhteensä | 899 707 | 1 030 021 | 945 045 | 858 980 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 680 175 | 1 478 978 | 1 386 338 | 1 297 435 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.7
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden tavaroiden vähittäiskauppa erikoismyymälöissä
47.71
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa
47.710
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa