DRAMMEN HÅNDBALLKLUBB
Toiminnassa
Drift av elitelag herrer og rekrutteringslag junior fra 15 år.
Avainsanat
sports clubsfootball clubsbowling clubsswimming clubsgolf clubsboxing clubswinter sports clubschess clubsathletic clubsshooting teams
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 20. helmi 1995
- Tyyppi
- Association/club/organization
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 35
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024
- 13 029 687
- NOK
- Vuositulos 2024
- −17 988
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2024
- −2 920 908
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. maalis 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MA 1974 | Board Member | - |
| Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - | |
| Accountant | - |
Viimeksi päivitetty: 4. touko 2026
Omistusosuus
Osakkeet omistaa DRAMMEN HÅNDBALLKLUBB
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 13 029 687Liiketulos 2024: NOK 149 811Työntekijät: 35
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 13 029 687 | 12 587 661 | 9 395 773 |
Vuositulos yhteensä | −17 988 | 113 513 | −2 922 301 |
Vastaavat yhteensä | 1 095 613 | 1 322 484 | 1 507 217 |
Velat yhteensä | 4 016 521 | 4 225 405 | 4 523 650 |
Oma pääoma yhteensä | −2 920 908 | −2 902 920 | −3 016 433 |
T&T
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 13 029 687 | 12 587 661 | 9 395 773 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 12 879 876 | 12 341 488 | 12 206 226 |
Liiketulos | 149 811 | 246 173 | −2 810 452 |
Rahoitustuotot/-kulut | −166 388 | −131 255 | −110 925 |
Tulos ennen veroja | −16 577 | 114 918 | −2 921 378 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 1 411 | 1 405 | 923 |
Vuositulos yhteensä | −17 988 | 113 513 | −2 922 301 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 045 613 | 1 272 484 | 1 457 217 |
Vastaavat yhteensä | 1 095 613 | 1 322 484 | 1 507 217 |
Lyhytaikainen velka | 4 016 521 | 4 225 405 | 4 523 650 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 4 016 521 | 4 225 405 | 4 523 650 |
Sijoitettu pääoma | 0 | 0 | 0 |
Kertyneet voittovarat | −2 920 908 | −2 902 920 | −3 016 433 |
Oma pääoma yhteensä | −2 920 908 | −2 902 920 | −3 016 433 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 095 613 | 1 322 484 | 1 507 217 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Association/club/organization
Toimialaluokitusstandardit
R
Pääasiallinen toimiala-alue
Arts, entertainment and recreation
93
Toiminta
Sports activities and amusement and recreation activities
93.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Sports activities
93.12
Teollisuusryhmä
Activities of sport clubs
93.120
Teollisuusryhmä
Activities of sport clubs