A&C OSLO AS
Toiminnassa
handel, import, eksport og alt som står i
forbindelse med dette. Det skal være anledning til å delta i andre
selskaper.
Selskapet designer og importerer motesmykker for salg som grossist.
Smykkene selges i hovedsak via engroshandel til forhandlere i Norge,
i tillegg til noe salg via egen web butikk. Smykkene selges også til
distributører i land utenfor Norge.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- LT
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 20. helmi 2019
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 7
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 24 254 000
- NOK
- Vuositulos 2025
- 724 000
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 800 000
- NOK
Viimeksi päivitetty: 15. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
LT | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | 13.29 % epäsuoraan | |
RK 1983 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
DL | - | 60.12 % epäsuoraan |
| Hallituksen puheenjohtaja | 13.29 % epäsuoraan | |
| - | 13.29 % epäsuoraan | |
| - | 13.29 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 2. heinä 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 300 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −159 000Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 24 254 000 | 23 621 000 | 20 189 000 | 16 138 000 | 11 658 000 |
Vuositulos yhteensä | 724 000 | 1 322 000 | 969 000 | 443 000 | −660 000 |
Vastaavat yhteensä | 8 425 000 | 9 240 000 | 7 322 000 | 7 323 000 | 6 971 000 |
Velat yhteensä | 6 625 000 | 7 384 000 | 5 813 000 | 5 694 000 | 6 785 000 |
Oma pääoma yhteensä | 1 800 000 | 1 856 000 | 1 509 000 | 1 629 000 | 186 000 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 24 254 000 | 23 621 000 | 20 189 000 | 16 138 000 | 11 658 000 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 23 035 000 | 21 767 000 | 18 831 000 | 15 662 000 | 12 462 000 |
Liiketulos | 1 219 000 | 1 854 000 | 1 357 000 | 476 000 | −804 000 |
Rahoitustuotot/-kulut | −276 000 | −138 000 | −112 000 | 98 000 | −39 000 |
Tulos ennen veroja | 943 000 | 1 717 000 | 1 245 000 | 573 000 | −843 000 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 219 000 | 395 000 | 276 000 | 130 000 | −183 000 |
Vuositulos yhteensä | 724 000 | 1 322 000 | 969 000 | 443 000 | −660 000 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 623 000 | 1 972 000 | 1 837 000 | 2 043 000 | 1 519 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 6 802 000 | 7 268 000 | 5 484 000 | 5 280 000 | 5 452 000 |
Vastaavat yhteensä | 8 425 000 | 9 240 000 | 7 322 000 | 7 323 000 | 6 971 000 |
Lyhytaikainen velka | 6 625 000 | 7 042 000 | 5 067 000 | 4 624 000 | 5 482 000 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 342 000 | 746 000 | 1 070 000 | 1 303 000 |
Velat yhteensä | 6 625 000 | 7 384 000 | 5 813 000 | 5 694 000 | 6 785 000 |
Sijoitettu pääoma | 1 629 000 | 1 629 000 | 1 629 000 | 1 629 000 | 186 000 |
Kertyneet voittovarat | 171 000 | 228 000 | −120 000 | 0 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 1 800 000 | 1 856 000 | 1 509 000 | 1 629 000 | 186 000 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 8 425 000 | 9 240 000 | 7 322 000 | 7 323 000 | 6 971 000 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Teollisuuden tytäryhtiö
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
46
Toiminta
Tukkukauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
46.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muu tukkukauppa
46.90
Teollisuusryhmä
Muu tukkukauppa
46.900
Teollisuusryhmä
Määrittelemätön tukkukauppa