MEDICALIS TØNSBERG AS
Toiminnassa
Drive legesenter, legevirksomhet, annen virksomhet innenfor
helseområdet, konsulentvirksomhet, rådgivning og undervisning,
kjøp/salg/utleie av fast eiendom, samt å eie og delta i andre
selskaper med beslektet virksomhet.
Legesenter/legevirksomhet.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- TB
- Hallituksen puheenjohtaja
- PK
- Vuosia perustamisesta
- 9 vuotta
- alkaen 26. loka 2017
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 75 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 5
- 2 yritystä, 3 henkilöä
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 5 016 218
- NOK
- Vuositulos 2025
- 305 289
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 075 275
- NOK
Viimeksi päivitetty: 14. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TB | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PK | Hallituksen puheenjohtaja | - |
TB | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
CS | Hallituksen jäsen | - |
AC | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SC | - | 20 % epäsuoraan |
| - | 20 % suoraan | |
KO | - | 20 % suoraan |
BM | - | 20 % suoraan |
CO | - | 20 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 15. tammi 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 20 % | |
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 20 % | |
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 20 % | |
KO | Tavalliset osakkeet | 15 000 | 20 % |
BM | Tavalliset osakkeet | 15 000 | 20 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 016 218 | 4 228 985 | 4 060 177 | 1 640 000 | 1 557 203 |
Vuositulos yhteensä | 305 289 | −89 529 | 236 217 | −96 233 | 22 055 |
Vastaavat yhteensä | 1 592 058 | 1 095 722 | 1 247 672 | 322 158 | 214 930 |
Velat yhteensä | 516 783 | 325 735 | 388 157 | 373 860 | 170 399 |
Oma pääoma yhteensä | 1 075 275 | 769 986 | 859 515 | −51 702 | 44 531 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 016 218 | 4 228 985 | 4 060 177 | 1 640 000 | 1 557 203 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 4 634 293 | 4 320 675 | 3 758 335 | 1 766 653 | 1 530 951 |
Liiketulos | 381 925 | −91 690 | 301 842 | −126 653 | 26 252 |
Rahoitustuotot/-kulut | −1 128 | −636 | −26 162 | 30 420 | −98 |
Tulos ennen veroja | 380 797 | −92 326 | 275 680 | −96 233 | 26 154 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 75 508 | −2 797 | 39 463 | 0 | 4 099 |
Vuositulos yhteensä | 305 289 | −89 529 | 236 217 | −96 233 | 22 055 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 279 660 | 413 449 | 415 336 | 41 338 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 312 398 | 682 272 | 832 336 | 280 820 | 214 930 |
Vastaavat yhteensä | 1 592 058 | 1 095 722 | 1 247 672 | 322 158 | 214 930 |
Lyhytaikainen velka | 516 783 | 325 735 | 385 360 | 373 860 | 170 399 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 2 797 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 516 783 | 325 735 | 388 157 | 373 860 | 170 399 |
Sijoitettu pääoma | 689 430 | 689 430 | 689 430 | 14 430 | 14 430 |
Kertyneet voittovarat | 385 845 | 80 556 | 170 085 | −66 132 | 30 101 |
Oma pääoma yhteensä | 1 075 275 | 769 986 | 859 515 | −51 702 | 44 531 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 592 058 | 1 095 722 | 1 247 672 | 322 158 | 214 930 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit