Tämä verkkosivusto käyttää evästeitä käyttökokemuksen parantamiseksi.
21st logo
||
M

MAGMA FASHION AS925 028 231

Osto ja myynti
Osakeyhtiö
c/o Veitasenteret Storgata 102 9008 TROMSØ, Norge

MAGMA FASHION AS

Toiminnassa
Salg av klær.
Klesbutikk.

Avainsanat

clothesfur goodsglovestiessuspenders

Linkit

Organisaatio

Toimitusjohtaja
Hallituksen puheenjohtaja
Vuosia perustamisesta
6 vuotta
alkaen 5. touko 2020
Tyyppi
Osakeyhtiö
ALV-rekisteröity
Kyllä
Työntekijöiden määrä
10

Omistajuus

Osakkeiden määrä ja osakesarjat
200
1 osakesarja
Osakkeenomistajien kokonaismäärä
2
henkilöt

Talous

Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
6 444 750
NOK
Vuositulos 2025
−259 275
NOK
Oma pääoma yhteensä 2025
584 686
NOK
Viimeksi päivitetty: 6. elo 2026

Johto

Johto / hallinto

NimiRooliOsakkeet
Toimitusjohtaja
50 %
suoraan

Hallitus

NimiRooliOsakkeet
Hallituksen puheenjohtaja
50 %
suoraan
Hallituksen jäsen
50 %
suoraan

Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa

NimiRooliOsakkeet
Hallituksen jäsen
50 %
suoraan
Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja
50 %
suoraan
Viimeksi päivitetty: 8. helmi 2026

Omistusosuus

Yrityksen osakkeenomistajat

NimiOsakesarjaOsakkeiden kokonaismääräJaa
Tavalliset osakkeet
100
50 %
Tavalliset osakkeet
100
50 %

Osakkeet omistaa MAGMA FASHION AS

NimiOsakesarjaOsakkeiden kokonaismääräJaa
T
TEXCON AS
Tavalliset osakkeet
400
0.22 %
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025

Talous

NOK:ssa

Yhteenveto

Vuosi20252024202320222021
Liiketoiminnan tuotot yhteensä
6 444 750
4 621 983
3 857 735
3 183 974
3 081 790
Vuositulos yhteensä
−259 275
−327 762
83 318
54 687
189 557
Vastaavat yhteensä
4 172 154
3 089 064
2 119 789
2 055 008
1 977 654
Velat yhteensä
3 587 468
2 845 101
1 548 065
1 566 601
1 543 935
Oma pääoma yhteensä
584 686
243 961
571 723
488 406
433 720

T&T

Vuosi20252024202320222021
Liiketoiminnan tuotot yhteensä
6 444 750
4 621 983
3 857 735
3 183 974
3 081 790
Liiketoiminnan kulut yhteensä
6 459 052
4 838 906
3 602 582
3 002 153
2 777 409
Liiketulos
−14 302
−216 923
255 153
181 821
304 381
Rahoitustuotot/-kulut
−244 973
−110 839
−139 978
−108 979
−61 359
Tulos ennen veroja
−259 275
−327 762
115 175
72 842
243 022
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä
0
0
31 857
18 155
53 465
Vuositulos yhteensä
−259 275
−327 762
83 318
54 687
189 557

Taseen yhteenveto

Vuosi20252024202320222021
Pysyvät vastaavat yhteensä
471 589
513 318
80 832
128 451
166 483
Vaihtuvat vastaavat yhteensä
3 700 565
2 575 746
2 038 957
1 926 557
1 811 171
Vastaavat yhteensä
4 172 154
3 089 064
2 119 789
2 055 008
1 977 654
Lyhytaikainen velka
2 957 468
2 545 101
1 548 065
1 566 601
1 470 603
Pitkäaikainen velka
630 000
300 000
0
0
73 332
Velat yhteensä
3 587 468
2 845 101
1 548 065
1 566 601
1 543 935
Sijoitettu pääoma
800 000
200 000
200 000
200 000
194 430
Kertyneet voittovarat
−215 314
43 961
371 723
288 406
239 290
Oma pääoma yhteensä
584 686
243 961
571 723
488 406
433 720
Oma pääoma ja velat yhteensä
4 172 154
3 089 062
2 119 788
2 055 007
1 977 655

Luokittelu

21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.7
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden tavaroiden vähittäiskauppa erikoismyymälöissä
47.71
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa
47.710
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa