KRAFT-VERKET INVEST AS
Toiminnassa
Å eie aksjer i andre selskap, investere i
aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i
naturlig tilknytning til dette.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- SJ
Siv Jensen1963
- Hallituksen puheenjohtaja
- SJ
Siv Jensen1963
- Vuosia perustamisesta
- 12 vuotta
- alkaen 19. helmi 2014
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100 000
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 14
- 3 yritystä, 11 henkilöä
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- −13 224
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −210 649
- NOK
Viimeksi päivitetty: 1. kesä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SJ 1963 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SJ 1963 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JS 1963 | - | 84 % suoraan |
SJ | - | 3 % suoraan |
GK 1978 | - | 2 % epäsuoraan |
EL 1959 | - | 2 % suoraan |
RO | - | 2 % suoraan |
| - | 1.5 % epäsuoraan | |
HO 1956 | - | 1 % suoraan |
AS | - | 1 % suoraan |
| - | 1 % suoraan | |
LD | - | 1 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. elo 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
JS 1963 | A-osakkeet | 70 000 | 70 % |
JS 1963 | B-osakkeet | 14 000 | 14 % |
SJ | B-osakkeet | 3 000 | 3 % |
RO | B-osakkeet | 2 000 | 2 % |
EL 1959 | B-osakkeet | 2 000 | 2 % |
| B-osakkeet | 2 000 | 2 % | |
| B-osakkeet | 1 500 | 1.5 % | |
| B-osakkeet | 1 000 | 1 % | |
HO 1956 | B-osakkeet | 1 000 | 1 % |
AS | B-osakkeet | 1 000 | 1 % |
LD | B-osakkeet | 1 000 | 1 % |
| B-osakkeet | 500 | 0.5 % | |
HH 1961 | B-osakkeet | 500 | 0.5 % |
| B-osakkeet | 500 | 0.5 % |
Osakkeet omistaa KRAFT-VERKET INVEST AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 61 000 | 61 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 0Liiketulos 2024: NOK −13 091Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −13 224 | −15 239 | −14 624 | −10 670 |
Vastaavat yhteensä | 1 005 884 | 1 011 338 | 1 025 914 | 1 050 006 |
Velat yhteensä | 1 216 534 | 1 208 763 | 1 208 100 | 1 217 569 |
Oma pääoma yhteensä | −210 649 | −197 425 | −182 187 | −167 563 |
T&T
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 13 091 | 15 239 | 14 624 | 10 670 |
Liiketulos | −13 091 | −15 239 | −14 624 | −10 670 |
Rahoitustuotot/-kulut | −133 | 0 | 0 | 0 |
Tulos ennen veroja | −13 224 | −15 239 | −14 624 | −10 670 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −13 224 | −15 239 | −14 624 | −10 670 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 | 1 | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 005 883 | 1 011 337 | 1 025 914 | 1 050 006 |
Vastaavat yhteensä | 1 005 884 | 1 011 338 | 1 025 914 | 1 050 006 |
Lyhytaikainen velka | 16 534 | 8 763 | 8 100 | 17 569 |
Pitkäaikainen velka | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 | 1 200 000 |
Velat yhteensä | 1 216 534 | 1 208 763 | 1 208 100 | 1 217 569 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −240 649 | −227 425 | −212 187 | −197 563 |
Oma pääoma yhteensä | −210 649 | −197 425 | −182 187 | −167 563 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 005 884 | 1 011 338 | 1 025 913 | 1 050 006 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit