ANDRÅ DEKK & FELG AS
Toiminnassa
Salg av biler og bildeler, samt alt hva herved står i forbindelse.
Avainsanat
foodbeveragestobacco products
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- IA
Ivar Andrå1958
- Hallituksen puheenjohtaja
- IA
Ivar Andrå1958
- Vuosia perustamisesta
- 20 vuotta
- alkaen 20. heinä 2006
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 455 343
- NOK
- Vuositulos 2025
- −114 342
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 156 811
- NOK
Viimeksi päivitetty: 1. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
IA 1958 | Toimitusjohtaja | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
IA 1958 | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
ES 1970 | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
IA 1958 | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 15. elo 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
IA 1958 | Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 455 343 | 1 558 645 | 1 384 436 | 1 557 180 |
Vuositulos yhteensä | −114 342 | 115 893 | −45 580 | 112 066 |
Vastaavat yhteensä | 1 729 380 | 2 021 623 | 1 650 704 | 1 929 858 |
Velat yhteensä | 572 569 | 750 470 | 688 281 | 529 382 |
Oma pääoma yhteensä | 1 156 811 | 1 271 153 | 962 424 | 1 400 476 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 455 343 | 1 558 645 | 1 384 436 | 1 557 180 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 564 151 | 1 249 133 | 1 411 883 | 1 447 782 |
Liiketulos | −108 808 | 309 513 | −27 447 | 109 398 |
Rahoitustuotot/-kulut | −5 535 | −782 | −18 133 | 2 668 |
Tulos ennen veroja | −114 342 | 308 731 | −45 580 | 112 066 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 192 838 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −114 342 | 115 893 | −45 580 | 112 066 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 14 534 | 28 834 | 155 714 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 714 846 | 1 992 789 | 1 494 990 | 1 929 858 |
Vastaavat yhteensä | 1 729 380 | 2 021 623 | 1 650 704 | 1 929 858 |
Lyhytaikainen velka | 572 569 | 750 470 | 688 281 | 529 382 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 572 569 | 750 470 | 688 281 | 529 382 |
Sijoitettu pääoma | 814 042 | 814 042 | 814 042 | 814 042 |
Kertyneet voittovarat | 342 769 | 457 111 | 148 382 | 586 434 |
Oma pääoma yhteensä | 1 156 811 | 1 271 153 | 962 424 | 1 400 476 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 729 380 | 2 021 623 | 1 650 704 | 1 929 858 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.8
Pääasiallinen toimialaryhmä
Tori- ja markkinakauppa
47.81
Teollisuusryhmä
Elintarvikkeiden, juomien ja tupakkatuotteiden vähittäiskauppa kojuista ja toreilla
47.810
Teollisuusryhmä
Elintarvikkeiden, juomien ja tupakkatuotteiden vähittäiskauppa kojuista ja toreilla