HG MASKIN AS
Toiminnassa
Anleggsdrift, graving, transport, vintervedlikehold. Vedlikehold av
kjøretøy og maskiner, kjøp og salg av varer i denne forbindelse. Samt
kjøp og salg av maskiner og kjøretøy. Selskapet har videre anledning
til å delta i andre selskap.
Anleggsdrift, graving, transport, vintervedlikehold. Vedlikehold av
kjøretøy og maskiner, kjøp og salg av varer i denne forbindelse. Samt
kjøp og salg av maskiner og kjøretøy.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 6 vuotta
- alkaen 5. touko 2020
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 50
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 439 300
- NOK
- Vuositulos 2025
- 15 048
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 114 957
- NOK
Viimeksi päivitetty: 16. heinä 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan | |
KK | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 50 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 439 300 | 64 725 | 535 457 | 512 854 | 270 760 |
Vuositulos yhteensä | 15 048 | −234 692 | 142 351 | 67 580 | −3 010 |
Vastaavat yhteensä | 210 660 | 215 061 | 525 675 | 394 698 | 324 967 |
Velat yhteensä | 95 703 | 115 150 | 191 071 | 202 447 | 200 296 |
Oma pääoma yhteensä | 114 957 | 99 910 | 334 602 | 192 251 | 124 671 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 439 300 | 64 725 | 535 457 | 512 854 | 270 760 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 424 252 | 302 051 | 347 694 | 421 637 | 267 372 |
Liiketulos | 15 048 | −237 326 | 187 763 | 91 216 | 3 388 |
Rahoitustuotot/-kulut | 0 | −740 | 0 | −5 181 | −7 247 |
Tulos ennen veroja | 15 048 | −238 066 | 187 763 | 86 035 | −3 859 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | −3 374 | 45 412 | 18 455 | −849 |
Vuositulos yhteensä | 15 048 | −234 692 | 142 351 | 67 580 | −3 010 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 94 067 | 187 800 | 266 200 | 378 200 | 299 800 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 116 593 | 27 261 | 259 475 | 16 498 | 25 167 |
Vastaavat yhteensä | 210 660 | 215 061 | 525 675 | 394 698 | 324 967 |
Lyhytaikainen velka | 95 703 | 115 150 | 188 143 | 190 193 | 85 256 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 2 928 | 12 254 | 115 039 |
Velat yhteensä | 95 703 | 115 150 | 191 071 | 202 447 | 200 296 |
Sijoitettu pääoma | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 | 44 430 |
Kertyneet voittovarat | 70 527 | 55 480 | 290 172 | 147 821 | 80 241 |
Oma pääoma yhteensä | 114 957 | 99 910 | 334 602 | 192 251 | 124 671 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 210 660 | 215 060 | 525 673 | 394 698 | 324 967 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt