LPE CONSTRUCT AS
Toiminnassa
Bygningsarbeid, malerarbeid, betongarbeid og våtromsarbeider.
Maling, snekring, betong og våtromsarbeider.
Avainsanat
assemblydoorswindowsdoor frameswindow framesinstallationkitchen fittingswardrobesstairsshop fittingscladdingceilingswalls
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- PL
Pavel Lazu1988
- Hallituksen puheenjohtaja
- PL
Pavel Lazu1988
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 3. kesä 2019
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 3 610 990
- NOK
- Vuositulos 2025
- −259 089
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −798 441
- NOK
Viimeksi päivitetty: 8. loka 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PL 1988 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PL 1988 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
LP 1988 | - | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
LP 1988 | Tavalliset osakkeet | 30 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 610 990 | 4 478 760 | 3 924 700 | 4 709 000 | 3 567 800 |
Vuositulos yhteensä | −259 089 | 3 366 | −1 080 766 | 432 177 | 75 872 |
Vastaavat yhteensä | 251 871 | 484 964 | 652 310 | 1 213 104 | 668 553 |
Velat yhteensä | 1 050 312 | 1 024 316 | 1 195 028 | 675 054 | 562 681 |
Oma pääoma yhteensä | −798 441 | −539 352 | −542 717 | 538 049 | 105 872 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 610 990 | 4 478 760 | 3 924 700 | 4 709 000 | 3 567 800 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 3 840 264 | 4 428 152 | 5 011 067 | 4 142 000 | 3 462 316 |
Liiketulos | −229 274 | 50 608 | −1 086 367 | 567 000 | 105 484 |
Rahoitustuotot/-kulut | −29 815 | −47 243 | −6 615 | −10 536 | −5 143 |
Tulos ennen veroja | −259 089 | 3 366 | −1 092 982 | 556 464 | 100 342 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | −12 216 | 124 287 | 24 470 |
Vuositulos yhteensä | −259 089 | 3 366 | −1 080 766 | 432 177 | 75 872 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 180 891 | 347 523 | 533 368 | 1 034 546 | 469 175 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 70 980 | 137 441 | 118 942 | 178 558 | 199 377 |
Vastaavat yhteensä | 251 871 | 484 964 | 652 310 | 1 213 104 | 668 553 |
Lyhytaikainen velka | 1 050 312 | 1 024 316 | 1 195 028 | 662 838 | 553 206 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 12 216 | 9 475 |
Velat yhteensä | 1 050 312 | 1 024 316 | 1 195 028 | 675 054 | 562 681 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −828 441 | −569 352 | −572 717 | 508 049 | 75 872 |
Oma pääoma yhteensä | −798 441 | −539 352 | −542 717 | 538 049 | 105 872 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 251 871 | 484 964 | 652 310 | 1 213 103 | 668 553 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.3
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien viimeistely
43.32
Teollisuusryhmä
Rakennuspuusepän asennustyöt
43.320
Teollisuusryhmä
Rakennuspuusepän asennustyöt