ESPTUNET BRL
Toiminnassa
Newsec - a service company in real estate and beyond
Newsec, a service company in real estate and beyond, offers investors, property owners and tenants a full range of services within the five business areas Property Asset Management, Advisory, Investment Management, Energy Transition and Digital Accelerator. The company was founded in 1994 and today employs some 2 600 people spread across the seven Nordic and Baltic markets.
Read more on www.newsec.com
Borettslag.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- LV
- Vuosia perustamisesta
- 21 vuotta
- alkaen 10. joulu 2005
- Tyyppi
- Housing cooperative
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024
- 2 940 799
- NOK
- Vuositulos 2024
- 368 527
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2024
- 1 507 918
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. helmi 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
LV | Chairman | - |
| Business Manager | - | |
| Board Member | - | |
CR | Alternate Member | - |
GK 1970 | Board Member | - |
BN 1993 | Alternate Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Viimeksi päivitetty: 12. helmi 2026
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 940 799 | 2 446 607 | 2 226 885 | 2 111 135 |
Vuositulos yhteensä | 368 527 | −1 493 995 | −173 142 | 319 602 |
Vastaavat yhteensä | 48 051 691 | 47 793 104 | 49 893 019 | 50 491 976 |
Velat yhteensä | 46 543 773 | 46 653 713 | 47 259 631 | 47 685 447 |
Oma pääoma yhteensä | 1 507 918 | 1 139 392 | 2 633 387 | 2 806 530 |
T&T
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 940 799 | 2 446 607 | 2 226 885 | 2 111 135 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 236 156 | 2 815 736 | 1 663 221 | 1 150 696 |
Liiketulos | 1 704 643 | −369 129 | 563 664 | 960 439 |
Rahoitustuotot/-kulut | −1 336 116 | −1 124 867 | −736 806 | −640 837 |
Tulos ennen veroja | 368 527 | −1 493 995 | −173 142 | 319 602 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 368 527 | −1 493 995 | −173 142 | 319 602 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 47 279 025 | 47 286 702 | 47 294 379 | 47 302 056 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 772 666 | 506 402 | 2 598 639 | 3 189 920 |
Vastaavat yhteensä | 48 051 691 | 47 793 104 | 49 893 019 | 50 491 976 |
Lyhytaikainen velka | 203 601 | 309 907 | 222 509 | 145 722 |
Pitkäaikainen velka | 46 340 172 | 46 343 806 | 47 037 122 | 47 539 725 |
Velat yhteensä | 46 543 773 | 46 653 713 | 47 259 631 | 47 685 447 |
Sijoitettu pääoma | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 382 918 | 1 014 392 | 2 508 387 | 2 681 530 |
Oma pääoma yhteensä | 1 507 918 | 1 139 392 | 2 633 387 | 2 806 530 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 48 051 691 | 47 793 104 | 49 893 019 | 50 491 976 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Housing cooperative