T.A.S. HOLDING AS
Toiminnassa
salg av tekniske konsulenttjenester innenfor produksjon og kjøp og
salg av ildfaste masser samt produksjon av enheter/komponenter av
ildfaste materialer. Selskapet skal også selge tjenester som går på å
resirkulere brukte ildfaste stein og masser fra industriforetak,
herunder stå for kjøp og salg av tilhørende produkter. Selskapets
virksomhet er i tillegg investeringsvirksomhet og kapitalforvaltning
med tilhørende virksomhet.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- TA
- Hallituksen puheenjohtaja
- TA
- Vuosia perustamisesta
- 8 vuotta
- alkaen 11. touko 2018
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 60
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 40 934
- NOK
- Vuositulos 2025
- 5 785 297
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 6 068 246
- NOK
Viimeksi päivitetty: 30. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TA | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TA | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AS | - | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
AS | Tavalliset osakkeet | 60 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 40 934 | 94 898 | 172 139 | 148 000 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 5 785 297 | 96 370 | 112 332 | 104 971 | −74 780 |
Vastaavat yhteensä | 6 085 209 | 531 218 | 537 399 | 540 092 | 535 973 |
Velat yhteensä | 16 963 | 248 269 | 350 820 | 465 845 | 566 697 |
Oma pääoma yhteensä | 6 068 246 | 282 949 | 186 579 | 74 247 | −30 723 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 40 934 | 94 898 | 172 139 | 148 000 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 33 019 | 18 049 | 17 197 | 20 996 | 30 891 |
Liiketulos | 7 915 | 76 849 | 154 942 | 127 005 | −30 891 |
Rahoitustuotot/-kulut | 5 789 940 | 46 885 | −10 913 | −18 016 | −43 889 |
Tulos ennen veroja | 5 797 855 | 123 734 | 144 029 | 108 989 | −74 780 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 12 558 | 27 364 | 31 697 | 4 018 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 5 785 297 | 96 370 | 112 332 | 104 971 | −74 780 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 530 000 | 530 000 | 530 000 | 530 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 6 085 209 | 1 218 | 7 399 | 10 092 | 5 973 |
Vastaavat yhteensä | 6 085 209 | 531 218 | 537 399 | 540 092 | 535 973 |
Lyhytaikainen velka | 16 963 | 232 269 | 284 840 | 308 191 | 299 041 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 16 000 | 65 980 | 157 654 | 267 656 |
Velat yhteensä | 16 963 | 248 269 | 350 820 | 465 845 | 566 697 |
Sijoitettu pääoma | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
Kertyneet voittovarat | 6 008 246 | 222 949 | 126 579 | 14 247 | −90 723 |
Oma pääoma yhteensä | 6 068 246 | 282 949 | 186 579 | 74 247 | −30 723 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 6 085 209 | 531 218 | 537 399 | 540 092 | 535 973 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit