VIVENDE INIT AS
Toiminnassa
Hjem - Vivende
Vivende dekker et bredt spekter av IT-faget, på tvers av bransjer og løsninger. Våre spesialområder er systemutvikling, integrasjoner og prosjektledelse.
Konsulentvirksomhet og rådgivning innenfor IT-bransjen og virksomhet i
forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper med samme
eller lignende formål.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- JR
Jørgen Ruud1981
- Hallituksen puheenjohtaja
- SK
Steinar Koffeld1976
- Vuosia perustamisesta
- 11 vuotta
- alkaen 30. maalis 2015
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 14
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 10 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 15
- 2 yritystä, 13 henkilöä
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 32 589 878
- NOK
- Vuositulos 2025
- 1 471 354
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 3 020 642
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JR 1981 | Toimitusjohtaja | 5.86 % suoraan 5.29 % epäsuoraan 0.57 % |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SK 1976 | Hallituksen puheenjohtaja | 8.96 % epäsuoraan |
JR 1981 | Hallituksen jäsen | 5.86 % suoraan 5.29 % epäsuoraan 0.57 % |
KV | Hallituksen jäsen | 10.82 % suoraan 6.74 % epäsuoraan 4.08 % |
HB 1970 | Hallituksen jäsen | 4.47 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KV | Hallituksen jäsen | 10.82 % suoraan 6.74 % epäsuoraan 4.08 % |
MS 1972 | - | 10.47 % suoraan 6.25 % epäsuoraan 4.22 % |
GR | - | 10.19 % suoraan 6.66 % epäsuoraan 3.53 % |
SK 1976 | Hallituksen puheenjohtaja | 8.96 % epäsuoraan |
BG | - | 8.24 % suoraan 6.73 % epäsuoraan 1.51 % |
IA | - | 7.89 % suoraan 6.38 % epäsuoraan 1.51 % |
EH 1979 | - | 7.85 % suoraan 6.35 % epäsuoraan 1.5 % |
JR 1981 | Toimitusjohtaja, Hallituksen jäsen | 5.86 % suoraan 5.29 % epäsuoraan 0.57 % |
LM | - | 5.07 % suoraan |
GM | - | 4.89 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 26. elo 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 3 400 | 34 % | |
KV | Tavalliset osakkeet | 674 | 6.74 % |
BG | Tavalliset osakkeet | 673 | 6.73 % |
GR | Tavalliset osakkeet | 666 | 6.66 % |
IA | Tavalliset osakkeet | 638 | 6.38 % |
EH 1979 | Tavalliset osakkeet | 635 | 6.35 % |
MS 1972 | Tavalliset osakkeet | 625 | 6.25 % |
JR 1981 | Tavalliset osakkeet | 529 | 5.29 % |
LM | Tavalliset osakkeet | 507 | 5.07 % |
GM | Tavalliset osakkeet | 489 | 4.89 % |
HB 1970 | Tavalliset osakkeet | 447 | 4.47 % |
| Tavalliset osakkeet | 257 | 2.57 % | |
| Tavalliset osakkeet | 184 | 1.84 % | |
JK 1983 | Tavalliset osakkeet | 176 | 1.76 % |
KD 1992 | Tavalliset osakkeet | 100 | 1 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 32 589 878 | 32 913 028 | 32 089 087 | 30 479 951 | 29 519 719 |
Vuositulos yhteensä | 1 471 354 | 1 290 902 | 1 506 011 | 1 105 393 | 1 095 680 |
Vastaavat yhteensä | 14 829 035 | 14 338 354 | 14 532 781 | 13 365 882 | 10 991 299 |
Velat yhteensä | 11 808 393 | 11 404 516 | 11 701 470 | 10 607 922 | 8 233 339 |
Oma pääoma yhteensä | 3 020 642 | 2 933 838 | 2 831 312 | 2 757 960 | 2 757 960 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 32 589 878 | 32 913 028 | 32 089 087 | 30 479 951 | 29 519 719 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 30 890 572 | 31 437 179 | 30 231 974 | 29 064 229 | 28 112 293 |
Liiketulos | 1 699 306 | 1 475 849 | 1 857 113 | 1 415 722 | 1 407 426 |
Rahoitustuotot/-kulut | 186 834 | 179 910 | 75 190 | 11 414 | 3 063 |
Tulos ennen veroja | 1 886 140 | 1 655 760 | 1 932 304 | 1 427 136 | 1 410 489 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 414 786 | 364 858 | 426 293 | 321 743 | 314 809 |
Vuositulos yhteensä | 1 471 354 | 1 290 902 | 1 506 011 | 1 105 393 | 1 095 680 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 358 481 | 426 816 | 457 129 | 540 059 | 378 259 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 14 470 554 | 13 911 539 | 14 075 653 | 12 825 823 | 10 613 040 |
Vastaavat yhteensä | 14 829 035 | 14 338 354 | 14 532 781 | 13 365 882 | 10 991 299 |
Lyhytaikainen velka | 11 808 393 | 11 404 516 | 11 701 470 | 10 607 922 | 8 233 339 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 11 808 393 | 11 404 516 | 11 701 470 | 10 607 922 | 8 233 339 |
Sijoitettu pääoma | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
Kertyneet voittovarat | 2 020 642 | 1 933 838 | 1 831 312 | 1 757 960 | 1 757 960 |
Oma pääoma yhteensä | 3 020 642 | 2 933 838 | 2 831 312 | 2 757 960 | 2 757 960 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 14 829 035 | 14 338 354 | 14 532 781 | 13 365 882 | 10 991 299 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit