STIFTELSEN VARMESTUENS VENNER
Toiminnassa
Varmestuens Venner – et lavterskeltilbud for rusmisbrukere i Stavanger
Drive et tilbud for rusmisbrukere og vanskeligstilte i Stavanger
kommune med omegn som faller utenfor hjelpeapparatet til det
offentlige.
Avainsanat
growth businesseslabor cooperatives
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- GH
Geir Høiland1962
- Hallituksen puheenjohtaja
- RP
Rolf Pettersen1954
- Vuosia perustamisesta
- 25 vuotta
- alkaen 9. touko 2001
- Tyyppi
- Foundation
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 5 905 945
- NOK
- Vuositulos 2025
- 343 882
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 8 623 385
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GH 1962 | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RP 1954 | Chairman | - |
CC | Board Member | - |
GO 1954 | Board Member | - |
IK | Board Member | - |
JM 1986 | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Viimeksi päivitetty: 18. maalis 2024
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 905 945 | 6 241 128 | 5 751 929 | 4 883 831 | 4 355 505 |
Vuositulos yhteensä | 343 882 | 1 238 276 | −52 205 | 92 769 | 671 436 |
Vastaavat yhteensä | 9 884 684 | 10 062 185 | 10 098 434 | 10 092 571 | 9 868 221 |
Velat yhteensä | 1 261 299 | 1 782 682 | 3 057 207 | 2 899 139 | 2 767 558 |
Oma pääoma yhteensä | 8 623 385 | 8 279 503 | 7 041 227 | 7 193 432 | 7 100 663 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 905 945 | 6 241 128 | 5 751 929 | 4 883 831 | 4 355 505 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 5 615 573 | 4 923 759 | 5 678 211 | 4 701 307 | 3 618 924 |
Liiketulos | 290 371 | 1 317 369 | 73 718 | 182 524 | 736 580 |
Rahoitustuotot/-kulut | 53 511 | −79 093 | −125 923 | −89 755 | −65 145 |
Tulos ennen veroja | 343 882 | 1 238 276 | −52 205 | 92 769 | 671 436 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 343 882 | 1 238 276 | −52 205 | 92 769 | 671 436 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 6 675 000 | 6 926 900 | 7 357 500 | 7 364 400 | 7 838 700 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 3 209 683 | 3 135 285 | 2 740 934 | 2 728 171 | 2 029 521 |
Vastaavat yhteensä | 9 884 684 | 10 062 185 | 10 098 434 | 10 092 571 | 9 868 221 |
Lyhytaikainen velka | 860 799 | 735 902 | 896 693 | 633 432 | 393 143 |
Pitkäaikainen velka | 400 500 | 1 046 780 | 2 160 514 | 2 265 707 | 2 374 415 |
Velat yhteensä | 1 261 299 | 1 782 682 | 3 057 207 | 2 899 139 | 2 767 558 |
Sijoitettu pääoma | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
Kertyneet voittovarat | 8 373 385 | 8 029 503 | 6 791 227 | 6 943 432 | 6 850 663 |
Oma pääoma yhteensä | 8 623 385 | 8 279 503 | 7 041 227 | 7 193 432 | 7 100 663 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 9 884 684 | 10 062 185 | 10 098 434 | 10 092 571 | 9 868 221 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Foundation
Toimialaluokitusstandardit
Q
Pääasiallinen toimiala-alue
Human health and social work activities
88
Toiminta
Social work activities without accommodation
88.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Other social work activities without accommodation
88.99
Teollisuusryhmä
Other social work activities without accommodation n.e.c.
88.994
Teollisuusryhmä
Individual adapted work