OPPDAL NÆRINGSHUS AS
Suljettu 9. huhtikuuta 2025, MaksukyvyttömyysmenettelyOPPDAL NÆRINGSHUS AS KONKURSBO
Selvityspesä:
Kjøpe, eie, drifte, fremleie og selge fast eiendom, samt kjøpe, eie og
selge aksjer og selskapsandeler i andre selskaper. Selskapet er et
verktøy i Oppdal kommunes arbeid med næringsutvikling.
Kjøp, salg, utleie og fremleie av fast eiendom samt kjøpe, eie og
selge aksjer og selskapsandeler i andre selskaper.
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- AN
Andreas Nordheim1975
- Toiminta-aika
- 23 vuotta
- - 13. marras 2002 – 9. huhti 2025
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 1 551 946
- NOK
- Vuositulos 2022
- −3 083 688
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 55 559
- NOK
Viimeksi päivitetty: 29. elo 2024
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AN 1975 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 17. heinä 2024
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 551 946 |
Vuositulos yhteensä | −3 083 688 |
Vastaavat yhteensä | 3 511 669 |
Velat yhteensä | 3 456 109 |
Oma pääoma yhteensä | 55 559 |
T&T
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 551 946 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 4 489 040 |
Liiketulos | −2 937 094 |
Rahoitustuotot/-kulut | −146 594 |
Tulos ennen veroja | −3 083 688 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 |
Vuositulos yhteensä | −3 083 688 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 2 079 461 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 432 208 |
Vastaavat yhteensä | 3 511 669 |
Lyhytaikainen velka | 1 216 529 |
Pitkäaikainen velka | 2 239 580 |
Velat yhteensä | 3 456 109 |
Sijoitettu pääoma | 800 000 |
Kertyneet voittovarat | −744 441 |
Oma pääoma yhteensä | 55 559 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 3 511 669 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
1520
Kuntien omistamat julkiset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta