PHØNIX EIENDOM AS
Suljettu 22. huhtikuuta 2024, MaksukyvyttömyysmenettelyPHØNIX EIENDOM AS KONKURSBO
Selvityspesä:
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- RS
- Toiminta-aika
- 29 vuotta
- - 20. helmi 1995 – 22. huhti 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 14 156 771
- NOK
- Vuositulos 2022
- 50 420
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 617 555
- NOK
Viimeksi päivitetty: 6. tammi 2024
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RS | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 7. marras 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 14 156 771 |
Vuositulos yhteensä | 50 420 |
Vastaavat yhteensä | 25 497 258 |
Velat yhteensä | 24 879 703 |
Oma pääoma yhteensä | 617 555 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 14 156 771 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 13 444 699 |
Liiketulos | 712 072 |
Rahoitustuotot/-kulut | −647 432 |
Tulos ennen veroja | 64 640 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 14 220 |
Vuositulos yhteensä | 50 420 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 24 994 729 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 502 529 |
Vastaavat yhteensä | 25 497 258 |
Lyhytaikainen velka | 733 837 |
Pitkäaikainen velka | 24 145 866 |
Velat yhteensä | 24 879 703 |
Sijoitettu pääoma | 1 100 000 |
Kertyneet voittovarat | −482 445 |
Oma pääoma yhteensä | 617 555 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 25 497 258 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta