VINGER LANDHANDEL AS
Toiminnassa
Butikkhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og
nytelsesmidler. Samt: kjøpe, selge, eie, leie ut, utvikle og drifte
fast eiendom, samt eie aksjer og andeler i andre selskap.
Kjøp/salg/produksjon av gårds og stabbursmat, gourmet, kaffe, te,
økologisk, søtsaker, drikkevarer, lokale matvarer, kjøtt og fisk,
gaver, produksjon og salg av mat og gaveartikkler, treproduksjon,
rekvisita, møbler, kunst, suvenirer, landbruksutstyr, verktøy, jakt
og fiskeutstyr, håndverkertjenester, dagligvare, konsulenttjenester,
kommisjonssalg, import, klær og tekstil, byggevarer, bil/maskindeler,
sportsutstyr, ved, frukt/bær, jernvare, ambulerende virksomhet,
kake-bakevarer, lunsj, retro/design reklameprodukter.
Butikkhandel med klær.
Avainsanat
clothesfur goodsglovestiessuspenders
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- AE
- Hallituksen puheenjohtaja
- AE
- Vuosia perustamisesta
- 3 vuotta
- alkaen 23. helmi 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 685 964
- NOK
- Vuositulos 2025
- −216 993
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −192 837
- NOK
Viimeksi päivitetty: 20. heinä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AE | Toimitusjohtaja | 60 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AE | Hallituksen puheenjohtaja | 60 % suoraan |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AE | Toimitusjohtaja, Hallituksen puheenjohtaja | 60 % suoraan |
MF | - | 40 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
AE | Tavalliset osakkeet | 18 000 | 60 % |
MF | Tavalliset osakkeet | 12 000 | 40 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 685 964 | 687 306 | 358 394 |
Vuositulos yhteensä | −216 993 | 3 209 | −11 013 |
Vastaavat yhteensä | 262 835 | 200 963 | 229 486 |
Velat yhteensä | 455 672 | 185 537 | 217 269 |
Oma pääoma yhteensä | −192 837 | 15 426 | 12 217 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 685 964 | 687 306 | 358 394 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 964 189 | 684 536 | 369 551 |
Liiketulos | −278 225 | 2 770 | −11 157 |
Rahoitustuotot/-kulut | 29 | 439 | 144 |
Tulos ennen veroja | −278 196 | 3 209 | −11 013 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −61 203 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −216 993 | 3 209 | −11 013 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 91 203 | 30 000 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 171 632 | 170 963 | 229 486 |
Vastaavat yhteensä | 262 835 | 200 963 | 229 486 |
Lyhytaikainen velka | 60 283 | 15 560 | 35 716 |
Pitkäaikainen velka | 395 390 | 169 976 | 181 553 |
Velat yhteensä | 455 672 | 185 537 | 217 269 |
Sijoitettu pääoma | 23 230 | 23 230 | 23 230 |
Kertyneet voittovarat | −216 067 | −7 804 | −11 013 |
Oma pääoma yhteensä | −192 837 | 15 426 | 12 217 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 262 835 | 200 963 | 229 486 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.7
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden tavaroiden vähittäiskauppa erikoismyymälöissä
47.71
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa
47.710
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa