RISVOLLAN UTVIKLING AS
Toiminnassa
Investering i aksjer og andre eierandeler i andre selskaper og
foretak, samt all annen virksomhet som hermed står i forbindelse.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- TH
Terje Haugen1974
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 14. maalis 2019
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
Talous
- Vuositulos 2025
- −42 517
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 6 416 526
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. touko 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TH 1974 | Chairman | - |
MS 1978 | Board Member | - |
KW 1963 | Board Member | - |
EB | Board Member | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OR 1951 | - | 11.75 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 3. maalis 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 50 % | |
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −42 517 | −32 608 | −48 017 | −183 582 | −106 753 |
Vastaavat yhteensä | 6 625 876 | 6 573 363 | 6 491 650 | 5 885 149 | 5 405 157 |
Velat yhteensä | 209 350 | 114 320 | 0 | 145 482 | 5 481 908 |
Oma pääoma yhteensä | 6 416 526 | 6 459 043 | 6 491 650 | 5 739 667 | −76 751 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 43 040 | 41 949 | 60 004 | 63 250 | 41 943 |
Liiketulos | −43 040 | −41 949 | −60 004 | −63 250 | −41 943 |
Rahoitustuotot/-kulut | −11 469 | 146 | −1 556 | −172 112 | −94 920 |
Tulos ennen veroja | −54 509 | −41 804 | −61 560 | −235 362 | −136 863 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −11 992 | −9 196 | −13 543 | −51 780 | −30 110 |
Vuositulos yhteensä | −42 517 | −32 608 | −48 017 | −183 582 | −106 753 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 6 603 746 | 6 563 317 | 6 240 113 | 5 568 640 | 3 781 063 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 22 130 | 10 046 | 251 537 | 316 509 | 1 624 093 |
Vastaavat yhteensä | 6 625 876 | 6 573 363 | 6 491 650 | 5 885 149 | 5 405 157 |
Lyhytaikainen velka | 209 350 | 114 320 | 0 | 93 450 | 386 988 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 52 032 | 5 094 920 |
Velat yhteensä | 209 350 | 114 320 | 0 | 145 482 | 5 481 908 |
Sijoitettu pääoma | 6 830 000 | 6 830 000 | 6 830 000 | 6 030 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −413 474 | −370 957 | −338 350 | −290 333 | −106 751 |
Oma pääoma yhteensä | 6 416 526 | 6 459 043 | 6 491 650 | 5 739 667 | −76 751 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 6 625 876 | 6 573 363 | 6 491 650 | 5 885 149 | 5 405 157 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises