RAKATUT AS
Toiminnassa
Investering i aksjer og andeler i andre selskap, samt drive
investering i fast eiendom.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- EW
- Hallituksen puheenjohtaja
- EW
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 30. heinä 2019
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 200 000
- NOK
- Vuositulos 2025
- 442 716
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −1 009 237
- NOK
Viimeksi päivitetty: 25. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EW | Managing Director/CEO | 66.67 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EW | Chairman | 66.67 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EW | Managing Director/CEO, Chairman | 66.67 % suoraan |
CC | - | 33.33 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 22. joulu 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
EW | Tavalliset osakkeet | 200 | 66.67 % |
CC | Tavalliset osakkeet | 100 | 33.33 % |
Osakkeet omistaa RAKATUT AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 50 | 45.87 % | |
| Tavalliset osakkeet | 182 160 | 27.44 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 3.2 % | |
F Suljettu | Tavalliset osakkeet | 927 | 3 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 442 716 | −698 533 | −10 043 | −23 929 | −15 135 |
Vastaavat yhteensä | 436 866 | 159 259 | 1 165 140 | 786 037 | 211 341 |
Velat yhteensä | 1 446 103 | 1 611 212 | 1 207 475 | 818 329 | 219 704 |
Oma pääoma yhteensä | −1 009 237 | −1 451 953 | −42 335 | −32 292 | −8 363 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 200 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 11 228 | 15 961 | 12 876 | 41 498 | 15 135 |
Liiketulos | 188 772 | −15 961 | −12 876 | −41 498 | −15 135 |
Rahoitustuotot/-kulut | 300 000 | −684 835 | 0 | 0 | 0 |
Tulos ennen veroja | 488 772 | −700 796 | −12 876 | −41 498 | −15 135 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 46 056 | −2 263 | −2 833 | −17 569 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 442 716 | −698 533 | −10 043 | −23 929 | −15 135 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 436 319 | 158 984 | 1 154 904 | 528 654 | 211 085 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 547 | 275 | 10 236 | 257 383 | 256 |
Vastaavat yhteensä | 436 866 | 159 259 | 1 165 140 | 786 037 | 211 341 |
Lyhytaikainen velka | 445 449 | 422 058 | 422 058 | 421 329 | 219 704 |
Pitkäaikainen velka | 1 000 654 | 1 189 154 | 785 417 | 397 000 | 0 |
Velat yhteensä | 1 446 103 | 1 611 212 | 1 207 475 | 818 329 | 219 704 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −1 039 237 | −1 481 953 | −72 335 | −62 292 | −38 363 |
Oma pääoma yhteensä | −1 009 237 | −1 451 953 | −42 335 | −32 292 | −8 363 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 436 866 | 159 259 | 1 165 140 | 786 037 | 211 341 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises