DET FRIVILLIGE SKYTTERVESEN
Toiminnassa
Å fremme god våpenkultur og praktiske skyteferdigheter, samt sikre
tilgang til en desentralisert skytebanestruktur, til nytte for
forsvaret og samfunnet for øvrig. Salg av diverse skytterrekvisita til
skytterlagene og medlemmene av disse.
Avainsanat
sports clubsfootball clubsbowling clubsswimming clubsgolf clubsboxing clubswinter sports clubschess clubsathletic clubsshooting teams
Linkit
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- JS
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 12. maalis 1995
- Tyyppi
- Yhdistys/seura/järjestö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 18
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 71 766 105
- NOK
- Vuositulos 2025
- 3 712 334
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 29 340 982
- NOK
Viimeksi päivitetty: 20. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JS | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | - | |
| Hallituksen jäsen | - | |
TJ 1964 | Hallituksen jäsen | - |
LS 1967 | Hallituksen jäsen | - |
AR 1967 | Hallituksen jäsen | - |
OT 1966 | Hallituksen jäsen | - |
JR | Hallituksen jäsen | - |
FO 1967 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 21. tammi 2026
Omistusosuus
Osakkeet omistaa DET FRIVILLIGE SKYTTERVESEN
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 37 500 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 30 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 71 766 105Liiketulos 2025: NOK 2 842 262Työntekijät: 18
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 71 766 105 | 68 371 466 | 65 861 787 | 64 417 083 | 55 839 696 |
Vuositulos yhteensä | 3 712 334 | 3 975 995 | 3 964 853 | 483 813 | 718 448 |
Vastaavat yhteensä | 41 580 713 | 35 332 553 | 36 975 016 | 33 019 158 | 29 833 196 |
Velat yhteensä | 12 239 731 | 9 703 906 | 15 322 364 | 15 331 359 | 12 629 210 |
Oma pääoma yhteensä | 29 340 982 | 25 628 647 | 21 652 652 | 17 687 799 | 17 203 986 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 71 766 105 | 68 371 466 | 65 861 787 | 64 417 083 | 55 839 696 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 68 923 843 | 65 184 228 | 62 441 800 | 64 084 134 | 55 206 445 |
Liiketulos | 2 842 262 | 3 187 238 | 3 419 987 | 332 949 | 633 251 |
Rahoitustuotot/-kulut | 870 072 | 788 757 | 544 866 | 150 864 | 85 197 |
Tulos ennen veroja | 3 712 334 | 3 975 995 | 3 964 853 | 483 813 | 718 448 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 3 712 334 | 3 975 995 | 3 964 853 | 483 813 | 718 448 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 105 540 | 998 130 | 1 258 075 | 1 522 670 | 1 834 610 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 40 475 173 | 34 334 423 | 35 716 941 | 31 496 488 | 27 998 586 |
Vastaavat yhteensä | 41 580 713 | 35 332 553 | 36 975 016 | 33 019 158 | 29 833 196 |
Lyhytaikainen velka | 12 239 731 | 9 703 906 | 15 322 364 | 15 331 359 | 12 629 210 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 12 239 731 | 9 703 906 | 15 322 364 | 15 331 359 | 12 629 210 |
Sijoitettu pääoma | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kertyneet voittovarat | 29 340 982 | 25 628 647 | 21 652 652 | 17 687 799 | 17 203 986 |
Oma pääoma yhteensä | 29 340 982 | 25 628 647 | 21 652 652 | 17 687 799 | 17 203 986 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 41 580 713 | 35 332 553 | 36 975 016 | 33 019 158 | 29 833 196 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Suuri teollisuusyritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Yhdistys/seura/järjestö
Toimialaluokitusstandardit
R
Pääasiallinen toimiala-alue
Taiteet, viihde ja virkistys
93
Toiminta
Urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
93.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Urheilutoiminta
93.12
Teollisuusryhmä
Urheiluseurojen toiminta
93.120
Teollisuusryhmä
Urheiluseurojen toiminta