EGGESBØNES EIENDOM AS
Suljettu 16. marraskuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- EG
Egil Giørtz1970
- Toiminta-aika
- 28 vuotta
- - 19. helmi 1995 – 16. marras 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 1 395 270
- NOK
- Vuositulos 2022
- 509 189
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 5 328 979
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EG 1970 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
SS 1960 | Yhteyshenkilö, Hallituksen jäsen | - |
MG 1974 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 395 270 |
Vuositulos yhteensä | 509 189 |
Vastaavat yhteensä | 9 774 608 |
Velat yhteensä | 4 445 629 |
Oma pääoma yhteensä | 5 328 979 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 395 270 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 648 025 |
Liiketulos | 747 245 |
Rahoitustuotot/-kulut | −94 438 |
Tulos ennen veroja | 652 807 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 143 618 |
Vuositulos yhteensä | 509 189 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 9 448 980 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 325 628 |
Vastaavat yhteensä | 9 774 608 |
Lyhytaikainen velka | 245 629 |
Pitkäaikainen velka | 4 200 000 |
Velat yhteensä | 4 445 629 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 5 228 979 |
Oma pääoma yhteensä | 5 328 979 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 9 774 608 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta