MOTHO EIENDOM AS
Suljettu 16. marraskuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- MS
Monica Stenvoll1974
- Toiminta-aika
- 5 vuotta
- - 10. tammi 2018 – 16. marras 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 204 000
- NOK
- Vuositulos 2022
- 77 405
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 345 461
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MS 1974 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 204 000 |
Vuositulos yhteensä | 77 405 |
Vastaavat yhteensä | 886 972 |
Velat yhteensä | 541 511 |
Oma pääoma yhteensä | 345 461 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 204 000 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 71 833 |
Liiketulos | 132 167 |
Rahoitustuotot/-kulut | −28 726 |
Tulos ennen veroja | 103 441 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 26 036 |
Vuositulos yhteensä | 77 405 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 836 461 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 50 511 |
Vastaavat yhteensä | 886 972 |
Lyhytaikainen velka | 27 511 |
Pitkäaikainen velka | 514 000 |
Velat yhteensä | 541 511 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 315 461 |
Oma pääoma yhteensä | 345 461 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 886 972 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta