MJM INTERNATIONAL AS
Toiminnassa
Kjøp, salg, investering i fast eiendom, aksjer og verdipapirer samt
dertil tilhørende virksomhet.
Moder selskapet/Holding selskapet til våre øvrige selskaper. Selskapet
skal eie og leie ut tjenester til øvrige datter selskaper.
Avainsanat
clothesfur goodsglovestiessuspenders
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- PK
- Hallituksen puheenjohtaja
- PK
- Vuosia perustamisesta
- 20 vuotta
- alkaen 16. helmi 2006
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 716
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 5 386 736
- NOK
- Vuositulos 2025
- 499 961
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 716 000
- NOK
Viimeksi päivitetty: 31. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PK | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PK | Hallituksen puheenjohtaja | - |
| Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KH | - | 50 % epäsuoraan |
| - | 50 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 7. loka 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 358 | 50 % | |
| Tavalliset osakkeet | 358 | 50 % |
Osakkeet omistaa MJM INTERNATIONAL AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 30 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 30 000 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 50 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 5 386 736Liiketulos 2025: NOK 809 676Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 386 736 | 5 397 582 | 4 576 393 | 3 371 346 |
Vuositulos yhteensä | 499 961 | 963 777 | 646 962 | 311 806 |
Vastaavat yhteensä | 2 433 696 | 3 198 416 | 3 256 375 | 4 344 042 |
Velat yhteensä | 1 717 695 | 2 311 549 | 2 303 626 | 3 139 028 |
Oma pääoma yhteensä | 716 000 | 886 867 | 952 749 | 1 205 014 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 386 736 | 5 397 582 | 4 576 393 | 3 371 346 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 4 577 060 | 4 132 856 | 3 516 248 | 2 906 240 |
Liiketulos | 809 676 | 1 264 726 | 1 060 144 | 465 106 |
Rahoitustuotot/-kulut | −4 363 | −10 532 | −159 552 | −4 380 |
Tulos ennen veroja | 805 312 | 1 254 194 | 900 592 | 460 727 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 305 351 | 290 417 | 253 630 | 148 921 |
Vuositulos yhteensä | 499 961 | 963 777 | 646 962 | 311 806 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 203 049 | 339 377 | 475 705 | 732 034 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 230 646 | 2 859 038 | 2 780 670 | 3 612 008 |
Vastaavat yhteensä | 2 433 696 | 3 198 416 | 3 256 375 | 4 344 042 |
Lyhytaikainen velka | 1 717 695 | 2 311 549 | 2 303 626 | 3 139 028 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 1 717 695 | 2 311 549 | 2 303 626 | 3 139 028 |
Sijoitettu pääoma | 716 000 | 716 000 | 716 000 | 716 000 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 170 867 | 236 749 | 489 014 |
Oma pääoma yhteensä | 716 000 | 886 867 | 952 749 | 1 205 014 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 2 433 696 | 3 198 416 | 3 256 375 | 4 344 042 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.7
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden tavaroiden vähittäiskauppa erikoismyymälöissä
47.71
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa
47.710
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa