EVENTUS HAUGLAND BARNEHAGE AS
Toiminnassa
Eventus Barnehage AS
Drive barnehage med fokus på barnas utfoldelsesmuligheter. Selskapet
skal drives som et ikke-kommersielt foretak der eventuelle overskudd
på driften skal investeres i barnehagedriften.
Drift av gards- og friluftsbarnehage, og hva dermed står i
forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper, samt kjøp, utleie
og salg av fast eiendom.
Avainsanat
preschool education
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- MW
- Hallituksen puheenjohtaja
- KT
- Vuosia perustamisesta
- 21 vuotta
- alkaen 18. tammi 2005
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 102 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 300 000
- NOK
- Vuositulos 2025
- 96 868
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 239 305
- NOK
Viimeksi päivitetty: 21. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MW | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KT | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TH | - | 100 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 8. syys 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 102 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 13 165 278Liiketulos 2025: NOK −456 982Työntekijät: 41
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 495 247 |
Vuositulos yhteensä | 96 868 | 73 210 | 88 476 | 92 690 | −35 088 |
Vastaavat yhteensä | 1 786 118 | 1 815 166 | 1 921 507 | 1 913 314 | 1 616 313 |
Velat yhteensä | 1 546 813 | 1 565 909 | 1 670 869 | 1 696 821 | 1 991 087 |
Oma pääoma yhteensä | 239 305 | 249 257 | 250 638 | 216 492 | −374 774 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 495 247 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 123 866 | 144 197 | 166 905 | 158 591 | 522 236 |
Liiketulos | 176 134 | 155 803 | 133 095 | 141 409 | −26 990 |
Rahoitustuotot/-kulut | −50 884 | −61 943 | −19 664 | −20 112 | −15 161 |
Tulos ennen veroja | 125 250 | 93 859 | 113 431 | 121 297 | −42 151 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 28 382 | 20 649 | 24 955 | 28 607 | −7 063 |
Vuositulos yhteensä | 96 868 | 73 210 | 88 476 | 92 690 | −35 088 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 528 501 | 1 663 316 | 1 842 962 | 1 435 000 | 1 502 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 257 617 | 151 850 | 78 545 | 478 314 | 114 313 |
Vastaavat yhteensä | 1 786 118 | 1 815 166 | 1 921 507 | 1 913 314 | 1 616 313 |
Lyhytaikainen velka | 176 213 | 118 631 | 132 378 | 86 168 | 253 215 |
Pitkäaikainen velka | 1 370 600 | 1 447 278 | 1 538 491 | 1 610 654 | 1 737 873 |
Velat yhteensä | 1 546 813 | 1 565 909 | 1 670 869 | 1 696 821 | 1 991 087 |
Sijoitettu pääoma | 216 492 | 216 492 | 216 492 | 216 492 | 102 000 |
Kertyneet voittovarat | 22 812 | 32 765 | 34 146 | 0 | −476 774 |
Oma pääoma yhteensä | 239 305 | 249 257 | 250 638 | 216 492 | −374 774 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 786 118 | 1 815 166 | 1 921 507 | 1 913 314 | 1 616 313 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Teollisuuden tytäryhtiö
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
P
Pääasiallinen toimiala-alue
Koulutus
85
Toiminta
Koulutus
85.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Esiasteen koulutus
85.10
Teollisuusryhmä
Esiasteen koulutus
85.100
Teollisuusryhmä
Esiasteen koulutus