BOGSTADVEIEN ORALKIRURGISKE SENTER AS
Suljettu 13. toukokuuta 2026
Tannlegetjenester, inklusiv oralkirurgisk virksomhet og annen
aktivitet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i
andre selskaper med lignende virksomhet.
Avainsanat
dental practicedentistryendodonticpediatricoral pathologybraces
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- EH
Eirik Husby1986
- Hallituksen puheenjohtaja
- EH
Eirik Husby1986
- Toiminta-aika
- 16 vuotta
- - 10. touko 2010 – 13. touko 2026
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 577 227
- NOK
- Vuositulos 2025
- 14 976
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 784 848
- NOK
Viimeksi päivitetty: 26. maalis 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EH 1986 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EH 1986 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
AK | Hallituksen jäsen | - |
KB | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
HE 1986 | - | 30 % epäsuoraan |
BH | - | 10 % epäsuoraan |
KH | - | 10 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| A-osakkeet | 500 | 50 % | |
| B-osakkeet | 500 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 577 227 | 1 103 798 | 1 359 022 |
Vuositulos yhteensä | 14 976 | −20 903 | 116 725 |
Vastaavat yhteensä | 892 548 | 864 647 | 1 271 688 |
Velat yhteensä | 107 701 | 94 775 | 180 912 |
Oma pääoma yhteensä | 784 848 | 769 872 | 1 090 775 |
T&T
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 577 227 | 1 103 798 | 1 359 022 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 553 077 | 1 124 899 | 1 203 437 |
Liiketulos | 24 150 | −21 100 | 155 585 |
Rahoitustuotot/-kulut | −5 086 | −5 743 | −5 945 |
Tulos ennen veroja | 19 064 | −26 843 | 149 640 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 4 088 | −5 940 | 32 915 |
Vuositulos yhteensä | 14 976 | −20 903 | 116 725 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 118 661 | 183 997 | 246 785 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 773 888 | 680 650 | 1 024 903 |
Vastaavat yhteensä | 892 548 | 864 647 | 1 271 688 |
Lyhytaikainen velka | 107 701 | 94 775 | 143 828 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 37 084 |
Velat yhteensä | 107 701 | 94 775 | 180 912 |
Sijoitettu pääoma | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
Kertyneet voittovarat | 674 848 | 659 872 | 980 775 |
Oma pääoma yhteensä | 784 848 | 769 872 | 1 090 775 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 892 548 | 864 647 | 1 271 688 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
Q
Pääasiallinen toimiala-alue
Terveys- ja sosiaalipalvelut
86
Toiminta
Terveyspalvelut
86.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Lääkäri- ja hammaslääkäripalvelut
86.23
Teollisuusryhmä
Hammaslääkäripalvelut
86.230
Teollisuusryhmä
Hammaslääkäripalvelut